Metody pozbywania się tatuaży + metoda 1 Zastosowanie światła IPL

Obecnie tatuaże cieszą się ogromnym powodzeniem i ma je bardzo wiele osób. Tak duże zapotrzebowanie na wykonywanie tego rodzaju rysunków na skórze spowodowało, że na rynku pojawił się naprawdę niezwykle szeroki wybór metod wykonywania tatuaży. To oczywiście doprowadziło również do sytuacji, w której rynek wykazuje bardzo duże zapotrzebowanie na usuwanie tatuaży. Trzeba pamiętać, że tatuażysta w czasie wykonywania rysunku wpuszcza barwnik relatywnie głęboko, ponieważ aż na jeden lub dwa milimetry pod samą powierzchnią. Dzisiaj, tatuaże usuwa się przede wszystkim laserem.

Wprowadzenie laserów miało jednak miejsce dopiero w latach osiemdziesiątych, dlatego jeśli wcześniej ktokolwiek chciał usunąć taki rysunek musiał się przygotować na operacyjne usuwanie rysunku.

Obecnie stosuje się metodę IPL, czyli wykorzystanie światła do usuwania barwnika. Te komórki, które zaabsorbowały barwnik wykorzystany do zrobienia tatuażu, zostają przez urządzenie stosownie podgrzane i wówczas się niszczą. To jednak może spowodować, że na skórze pojawią się blizny. Ostatecznie jednak, metoda IPL nie powoduje jakichkolwiek krwawień. Poza tym, jej bardzo dużą zaletą jest fakt, że uszkodzenia nie dotykają zdrowych tkanek, które są wolne od jakichkolwiek barwników. Niestety, nie należy się nastawiać, że wystarczy jeden zabieg do całkowitego pozbycia się tatuażów.

Trzeba ich wykonać zazwyczaj około pięciu. Ostatecznie zależy to przede wszystkim od wielkości tatuażu. Każdy zabieg powinien się odbywać w odstępie około czterech tygodni. Warto się również przygotować na to, że po zabiegu skóra będzie przebarwiona, brązowa. Później, kolejnym krokiem jest łuszczenie się naskórka. W tym czasie absolutnie nie należy wystawiać skóry, która była poddawana zabiegowi na działanie promieni słonecznych, zarówno tych naturalnych jak i sztucznych. Dla skóry jest to bowiem niezwykle niebezpieczne. W tym czasie jest ona niezwykle wrażliwa. Konieczne jest jej delikatne natłuszczanie, a w szczególności stosowanie kremów z filtrami UV.

 
Tagi: czasie, niezwykle
 

Zobacz także

Jak pozbyć się toksyn z organizmu po świętach?

​ Kiedy zbliża się czas Świąt i Nowego Roku, to gospodynie nie mogą oprzeć się pokusie przygotowywania...

Czytaj dalej

Fotodepilacja – kiedy warto?

Fotodepilacja będzie stanowić doskonałą opcję, gdy ktoś ma problemy z owłosieniem. Jednak jest także wiele...

Czytaj dalej