5 powodów, dla których warto rozważyć usunięcie tatuażu

W tamtym czasie był to świetny pomysł. Być może zastanawiałeś się nad tym tatuażem lub zrobiłeś go pod wpływem kaprysu. Ta chwila przymusu doprowadziła w końcu do okresu żalu. Na szczęście usuwanie tatuażu nie jest już tak wątpliwą praktyką etyczną, jak kiedyś. Jest ono znacznie mniej bolesne i bardziej przystępne cenowo, więc możesz usunąć tatuaż z dowolnego powodu.

Oto kilka najważniejszych powodów, dla których ludzie usuwają tatuaże - jeśli Twoja sytuacja dotyczy któregoś z nich, być może nie jesteś sam.

1. Wyrosłeś z niego

Pewien symbol lub powiedzenie mogło kiedyś coś znaczyć. Wiek i dojrzałość mogły sprawić, że stał się on tylko trwałym reliktem. Może to być przesłanie, którym już nie kierujesz się w życiu. Jeśli miałeś tatuaż jako nastolatek, zrozumiałe jest, że wyrosłeś z koncepcji, którą reprezentuje. W końcu zdolności rozumowania i podejmowania decyzji w Twoim mózgu nie były jeszcze w pełni rozwinięte.

2. Nie jesteś już zakochany

Wiele wytatuowanych dusz otrzymało swoje znaki pod wpływem miłości. Być może iskra już dawno wygasła, ale imię lub twarz Twojego byłego wciąż tam są, co może być drobną irytacją lub odstraszać potencjalnego partnera. Nie szkodzi, jeśli już dawno z kimś skończyłeś; istnieją sposoby na usunięcie tego przypomnienia i rozpoczęcie wszystkiego od nowa.

3. Ma to wpływ na twój związek/rodzinę

Być może do podjęcia decyzji skłoniła Cię presja ze strony drugiej osoby, a może trzeba wykonać jakiś znaczący gest, aby naprawić krzywdy lub przenieść sprawy na wyższy poziom. Jeśli masz dzieci, możesz być zaniepokojona sygnałem, jaki wysyła Twój tusz. Twoja własna samoświadomość jest wystarczającym powodem, dlatego usunięcie tatuażu przez dermatologa może przynieść wiele korzyści.

4. Jest stary/nieaktualny

Tatuaże w końcu tracą swoją żywotność, nawet przy odpowiedniej pielęgnacji skóry. Jeśli Twój jest wyblakły, być może nadszedł czas, aby się go pozbyć. Obrazek może też reprezentować przemijającą modę, która nie jest już aktualna. Wskazówka dotycząca robienia tatuażu: unikaj motywów takich jak nowe hobby lub chwilowa pasja. Inne niezbyt odległe przykłady to błędy ortograficzne lub tatuaże wykonane pod wpływem alkoholu.

5. Szanse na karierę

Mocno wytatuowane ramię może wydawać się atrakcyjne na pewnym etapie życia. Jeśli jednak zmieniłeś zawód lub rozpoczynasz nowy etap kariery, może to sprawić, że poczujesz się niepewnie. Czy nie sprawiasz wrażenia profesjonalisty? Czy Twoja tusza drażni Cię za każdym razem, gdy odbywa się rozmowa kwalifikacyjna? Jeśli Twoja praca wymaga wiele od Twojego osobistego wyglądu, dobrym pomysłem jest usunięcie tatuażu.

Technologia sprawiła, że usuwanie tatuaży stało się znacznie łatwiejsze. Laser and Dermatology Institute of California (LDI) może pracować z wieloma kolorami tatuaży, na różnych typach skóry i docierać do pigmentów głębiej w skórze niż tradycyjne zabiegi. Aby umówić się na wizytę w naszej placówce - LDI of Covina - wyślij nam wiadomość online lub zadzwoń pod numer 866-809-1102.

 

Zobacz także

8 powodów, dla których warto nosić filtr przeciwsłoneczny

Lato oznacza dni spędzane na świeżym powietrzu, w promieniach słońca i w gronie rodziny i przyjaciół. Jednak te...

Czytaj dalej

5 powodów, dla których warto rozważyć usunięcie tatuażu

W tamtym czasie był to świetny pomysł. Być może zastanawiałeś się nad tym tatuażem lub zrobiłeś go pod...

Czytaj dalej