Zasada działania lasera CO2

Najważniejszym zadaniem, jakie ma do spełnienia laser jest niszczenie włosa przy wykorzystaniu w tym celu światła laserowego. Jego obecność eliminuje znajdujące się w mieszku włosowym komórki odżywcze włosa, a tym samym niemożliwa staje się zarówno jego regeneracja, jak i odrastanie. Skuteczność laserów stosowanych podczas depilacji jest uzależniona od ich mocy.

Najbardziej wydajny obecnie LightSheer Duet jest zaś jednym z tych urządzeń, które umożliwiają całkowi eliminację niechcianych włosów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu zespołu diod o bardzo wysokiej mocy, nie bez znaczenia wydaje się jednak również obecność systemu zasysania skóry Vacum. Warto pamiętać o tym, że światło lasera przenika na odległość zaledwie 2 milimetrów w głąb skóry. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa, laser stosowany podczas depilacji nie może bowiem wpływać na funkcje organizmu. Mówiąc o czynnikach o kluczowym znaczeniu dla powodzenia depilacji laserowej wypada wspomnieć również o cyklu wzrostu włosa. Laser jest w stanie skutecznie usunąć tylko te włosy, które w chwili wykonania zabiegu znajdują się w stanie wzrostu, a przecież nie wszystkie rosną w tym samym czasie.

Depilacja laserowa Warszawa To właśnie dlatego zazwyczaj mówi się o serii zabiegów, odstępy pomiędzy nimi są zaś ustalane w sposób umożliwiający doprowadzenie kolejnych włosów do fazy wzrostu. Aby lepiej zrozumieć, dlaczego nie możemy liczyć na satysfakcjonujące rezultaty już po wykonaniu pierwszego zabiegu powinniśmy uświadomić sobie, że każdy włos w czasie swojego rozwoju znajduje się w jednej z trzech faz. Z punktu widzenia osoby wykonującej depilację laserową największe znaczenie ma faza wzrostu, to bowiem właśnie w tym okresie włosy reagują na światło lasera.

W tym okresie trzon włosa bardzo ściśle tkwi w mieszku włosowym, mamy też do czynienia z intensywnymi podziałami komórkowymi. Kolejną jest faza przejściowa nazywana też niekiedy fazą uśpienia. W czasie jej trwania włos przestaje rosnąć, a choć nadal tkwi w mieszku włosowym, nie ma już powiązania pomiędzy jego trzonem i macierzą mieszka. W tym momencie następuje też zatrzymanie procesu jego wzrostu. Ostatnia to faza spoczynku, w której włos stopniowo wysuwa się i wypada z mieszka włosowego. W tym samym czasie zaczyna tworzyć się nowy włos.

Po przeprowadzeniu zabiegu depilacji laserowej wszystkie włosy znajdujące się w czasie jego trwania w fazie wzrostu wypadają. W czasie pierwszego zabiegu dochodzi do usunięcia do 40 procent włosów, po trzech lub czterech zabiegach procent ten wzrasta jednak do 95. Nawet jeśli nie wszystkie włosy zostały usunięte, niewielki odsetek tych, które przetrwały to włosy zdecydowanie słabsze i jaśniejsze niż miało to miejsce przed depilacją laserową.

 
Tagi: czasie, jego, włos, włosy, wzrostu
 

Zobacz także

8 powodów, dla których warto nosić filtr przeciwsłoneczny

Lato oznacza dni spędzane na świeżym powietrzu, w promieniach słońca i w gronie rodziny i przyjaciół. Jednak te...

Czytaj dalej

5 powodów, dla których warto rozważyć usunięcie tatuażu

W tamtym czasie był to świetny pomysł. Być może zastanawiałeś się nad tym tatuażem lub zrobiłeś go pod...

Czytaj dalej