8 powodów, dla których warto nosić filtr przeciwsłoneczny

Lato oznacza dni spędzane na świeżym powietrzu, w promieniach słońca i w gronie rodziny i przyjaciół. Jednak te beztroskie letnie dni w rzeczywistości narażają Twoją rodzinę na ryzyko zachorowania na najbardziej rozpowszechniony rodzaj raka w Stanach Zjednoczonych. W pewnym momencie życia u jednego na pięciu Amerykanów zostanie zdiagnozowany rak skóry, a tego nie można ignorować. Ochrona przeciwsłoneczna to Twoja największa obrona przed powodującym raka promieniowaniem ultrafioletowym. Oto osiem powodów, dla których przed następną wycieczką na świeżym powietrzu należy zastosować krem z filtrem przeciwsłonecznym.

1. Zachowaj młodość skóry

Promieniowanie UV powoduje przedwczesne starzenie się skóry. Krem z filtrem przeciwsłonecznym spowalnia działanie promieni słonecznych na skórę, dzięki czemu dłużej zachowuje ona miękkość i młody wygląd. Stosowanie ochrony przeciwsłonecznej już od najmłodszych lat może zmniejszyć ryzyko przedwczesnego starzenia się skóry.

2. Dawaj właściwy przykład

Jak dużo czasu na słońcu spędzają Twoje dzieci? Od samego początku ucz je, jak ważna jest ochrona przeciwsłoneczna. Jeśli sam będziesz go stosował, dzieci pójdą za Twoim przykładem.

3. Zmniejsz ryzyko zachorowania na raka

Przebywając na świeżym powietrzu, zawsze jesteś narażony na promieniowanie UV. Nawet pochmurne dni nadal stanowią zagrożenie. Stosuj codziennie krem z filtrem przeciwsłonecznym jako część codziennej pielęgnacji skóry, a znacznie zmniejszysz ryzyko zachorowania na czerniaka, najbardziej śmiertelną postać raka skóry.

4. Poprawa kolorytu skóry

Brązowe plamy nie muszą być naturalną częścią procesu starzenia się skóry. Wynikają one również z narażenia na promieniowanie UV, a noszenie filtrów przeciwsłonecznych pomaga zapobiegać ich powstawaniu. Inne przebarwienia skóry, które pojawiają się wraz z wiekiem, można zredukować dzięki stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych. K

5. Zapobieganie poparzeniom słonecznym

Najbardziej oczywistym powodem stosowania kremu z filtrem jest oczywiście zapobieganie oparzeniom słonecznym. Oparzenia słoneczne są bolesne i uciążliwe, a sposób zapobiegania im jest prosty. Oprócz przykrywania skóry ubraniem, przed wyjściem na zewnątrz nałóż krem z filtrem przeciwsłonecznym.

6. Filtr przeciwsłoneczny chroni wszystkie rodzaje skóry

Osoby o ciemniejszej karnacji mogą myśleć, że nie potrzebują ochrony przeciwsłonecznej, ponieważ nie ulegają łatwo poparzeniom. Nie jest to prawdą. Uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV występują we wszystkich typach i kolorach skóry. Osoby o ciemniejszej karnacji może nie ulegają poparzeniom, ale mogą zachorować na raka skóry.

7. Zmniejsz ryzyko udaru cieplnego

Co zaskakujące, filtr przeciwsłoneczny jest jednym z czynników zmniejszających ryzyko wystąpienia udaru cieplnego w szczególnie gorące dni. Pomaga on stworzyć barierę między skórą a promieniami UV, które mogą ją nagrzewać i spalać, dzięki czemu jest Ci nieco chłodniej.

8. Jest łatwy w użyciu

Ostatnim powodem, dla którego warto używać kremu z filtrem przeciwsłonecznym, jest łatwość jego stosowania. Jeśli się spieszysz, użyj kremu w aerozolu, aby szybko nanieść warstwę kremu przed wyjściem na miasto. Jeśli masz trochę więcej czasu, wybierz krem nawilżający, który zapewni Twojej skórze potrzebne nawilżenie, a jednocześnie zapewni jej niezbędną barierę przed promieniowaniem UV.

Utrzymanie zdrowej i młodo wyglądającej skóry wymaga stosowania filtrów przeciwsłonecznych. Jeśli szukasz dodatkowych wskazówek, które pozwolą Ci zachować jak najlepszy wygląd skóry, Dr Rispler i zespół LDI służą pomocą. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, jak możesz osiągnąć zdrową i piękną skórę.

 

Zobacz także

8 powodów, dla których warto nosić filtr przeciwsłoneczny

Lato oznacza dni spędzane na świeżym powietrzu, w promieniach słońca i w gronie rodziny i przyjaciół. Jednak te...

Czytaj dalej

5 powodów, dla których warto rozważyć usunięcie tatuażu

W tamtym czasie był to świetny pomysł. Być może zastanawiałeś się nad tym tatuażem lub zrobiłeś go pod...

Czytaj dalej