Metoda 7 Peeling chemiczny w usuwaniu tatuażu

Obecnie bardzo wiele osób interesuje się metodami, które pozwalają na możliwie jak najbardziej efektywne usuwanie tatuaży. Pod tym względem największą popularnością cieszy się laser, istnieje jednak kilka innych metod, również powszechnie stosownych, takich jak peeling mający chemiczny charakter. Zabieg może być prowadzony przez lekarza lub kosmetologa i bardzo często stosuje się go do walki z innymi kłopotami skórnymi, na przykład pozostałościami po trądziku.

Cechą charakterystyczną peelingów chemicznych jest opieranie się na różnego rodzaju kwasów, które mają dość skuteczne działanie w zakresie usuwania tatuaży. Ostatecznie jednak usuwanie tatuaż za pomocą takich zabiegów jest bardzo czasochłonne. Zazwyczaj, trzeba na ten cel poświęcić nawet kilka miesięcy, co dla niektórych osób jest dużą przeszkodą. Na fragment skóry nakładana jest mieszkanka kwasów, która dzięki swojemu agresywnemu oddziaływaniu sprawia, że wiązania, jakie łączą ze sobą kolejne warstwy skóry, ulegają rozpadowi. Najczęściej w tym celu stosuje się wszelkiego rodzaju kwasy owocowe.

Poza tym, popularnością cieszą się również kwasy migdałowe, kwas glikolowy i mieszanki, które bazują na różnych kwasów. Oczywiście, to jaki kwas się ostatecznie wybierze, zależy od stanu skóry pacjenta, rodzaju tatuażu. Wywiad kwalifikujący do usuwania tatuażu przeprowadzania lekarz. Trzeba jednak pamiętać, że peeling chemiczny jest jest wolny od zagrożenia, na przykład infekcjami czy możliwością pojawienia się szpecących blizn.

 
Tagi: kwasów, rodzaju, skóry
 

Zobacz także

Jak pozbyć się toksyn z organizmu po świętach?

​ Kiedy zbliża się czas Świąt i Nowego Roku, to gospodynie nie mogą oprzeć się pokusie przygotowywania...

Czytaj dalej

Fotodepilacja – kiedy warto?

Fotodepilacja będzie stanowić doskonałą opcję, gdy ktoś ma problemy z owłosieniem. Jednak jest także wiele...

Czytaj dalej