Co warto wiedzieć o liftingu twarzy?

Cieszący się coraz większą popularnością wśród pacjentów lifting twarzy jest jednocześnie jednym z najtrudniejszych zabiegów, których wykonywaniem zajmuje się szeroko rozumiana chirurgia plastyczna. Typowe dla niego jest wiec to, że skuteczność zabiegu jest w bardzo dużej mierze uzależniona od precyzji, z jaką jest on wykonywany.

Nacięcie skóry jest przeprowadzane powyżej małżowiny usznej tam, gdzie znajduje się skóra owłosiona skroni. Następnie podąża ono w dół przed uchem i za małżowiną uszną ku górze, ostatni etap nacięcia wykonywany jest zaś poprzecznie do owłosionej skóry, która znajduje się w okolicy potylicznej. Kolejny etap polega na uwolnieniu skóry na policzku, a jeśli istnieje taka potrzeba – także na szyi. Skrócenie powięzi policzkowej wykonywane jest w okolicy ślinianki przyusznej, ta część zabiegu sprawia przy tym, że sam policzek prezentuje się znacznie młodziej. Redukcja zmarszczek szyjnych to z kolei konsekwencja naciągnięcia mięśnia szerokiego szyi, ostatni etap zabiegu polega zaś na skróceniu nadmiaru skóry, co jest możliwe dzięki jej odcięciu. Na tym etapie następuje wygładzenie całej twarzy, a także założenie drenaży, które pozwalają na kontrolowanie krwawienia.

Zabieg charakteryzuje między innymi to, że poddanie się mu gwarantuje długotrwały efekt, warto przy tym zwrócić uwagę i na to, że nie każdemu pacjentowi jest on proponowany w swojej zaawansowanej postaci. Osoby w wieku 40-50 lat zazwyczaj są zakwalifikowane do mniejszych zabiegów, gdy zaś ich zmarszczki to problem pojawiający się przede wszystkim na policzkach, możliwe jest wykonanie tak zwanego mini-liftingu.

Zabieg ten polega na odpowiednim naciągnięciu powięzi policzkowej, a następnie również skóry, co w znaczącym stopniu poprawia wygląd policzków. Problemem nie jest również nadmiar skóry i zwiotczeń w okolicach szyi. W takim przypadku zalecany jest lifting szyi polegający na cięciu za uchem i naciągnięciu skóry i mięśnia szerokiego szyi. Osoby poddające się liftingowi twarzy coraz częściej przyznają, że zabieg ten ma pozytywny wpływ nie tylko na ich wygląd, ale również na kondycję psychiczną. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że po wykonaniu zabiegu czują się młodziej i mają wrażenie, jak gdyby rzeczywiście ubyło im lat.

Pozbawienie pacjentów kompleksu wieku wpływa zresztą pozytywnie i na ich relacje z otoczeniem. W ich podejściu do świata pojawia się więcej optymizmu, a i oni sami są odbierani jako osoby znacznie młodsze niż sugerowałaby to metryka. Zabieg przyczynia się więc nie tylko do odmłodzenia twarzy, ale i do wzrostu poczucia pewności siebie i przebojowości, co nierzadko przyczynia się tak do sukcesów na polu zawodowym, jak i w prywatnym życiu.

 
Tagi: skóry, szyi, twarzy, zabieg, zabiegu
 

Zobacz także

8 powodów, dla których warto nosić filtr przeciwsłoneczny

Lato oznacza dni spędzane na świeżym powietrzu, w promieniach słońca i w gronie rodziny i przyjaciół. Jednak te...

Czytaj dalej

5 powodów, dla których warto rozważyć usunięcie tatuażu

W tamtym czasie był to świetny pomysł. Być może zastanawiałeś się nad tym tatuażem lub zrobiłeś go pod...

Czytaj dalej