Podsumowanie metod usuwania tatuaży

koszty usuwania tatuazyUsuwanie tatuaży niestety nie jest prostym procederem, często wiąże się z dużymi kosztami, bólem i czekaniem na finalne efekty. Jednak, w związku z bardzo dużym zapotrzebowaniem na rynku, ostatnimi czasy powstało bardzo wiele nowoczesnych metod usuwania tatuaży. Oczywiście, najczęściej usuwa się rysunki za pomocą lasera. Zabieg jest relatywnie szybki, trzeba się jednak przygotować na konieczność jego kilkukrotnego powtórzenia, by móc zobaczyć ostateczne, zadowalające efekty. Bardzo popularna okazuje się również metoda elektrokoagulacjai, która polega na wykorzystaniu prądu posiadającego bardzo duże stężenie.

brzydal z tatuazem na twarzyTatuaże można usunąć poza tym za pomocą operacyjnie, usuwając fragment skóry z rysunkiem, czy z wykorzystaniem peelingów, zarówno chemicznego, jak i mechanicznego. Warto jednak pamiętać, że usuwanie tatuażu koniecznie musi się odbywać pod okiem specjalisty, absolutnie nie należy tego wykonywać samodzielnie, ponieważ jest to niebezpieczne. Oczywiście, najlepiej jest w ogóle nie decydować się na usuwanie tatuażu. Polecane są inne metody zdobienia ciała, jak chociażby wykorzystanie w tym celu henny, specjalistycznych farb w technice bodypainting, czy biotatuaży, które ostatecznie znikają, po około pięciu latach.

Możliwości jest bardzo wiele i nie są one tak ostateczne jak tatuaże tradycyjne. Zdecydować można się również na coraz bardziej dzisiaj popularną kalkomanię. Niemniej jednak, jeśli już koniecznie planuje się tatuaż na stałe, wówczas trzeba bardzo dobrze przemyśleć jego lokalizację oraz sam wygląd, by później nie żałować takiego kroku.

 
Tagi: ból, efekt, koszty, tatuaż, usuwanie
 

Zobacz także

Kluczowe korzyści z odbudowy włosów za pomocą PRP

Wypadanie włosów jest zaskakująco powszechne - około 80% mężczyzn i 40% kobiet doświadcza go w pewnym momencie...

Czytaj dalej

Czy jestem dobrym kandydatem do liposukcji?

Nikt nie lubi patrzeć w lustro i widzieć wiszący wokół tłuszcz. Możesz diety i ćwiczenia każdego dnia, ale...

Czytaj dalej