Metoda 3 Wycinanie tatuaży

Liczba osób, które posiadają tatuaże stale wzrasta. Jest to zazwyczaj sposób na zademonstrowanie własnych przekonać, preferencji, często ma to być tylko i wyłącznie ciekawa ozdoba. Jednak, bywa, że tatuaż nie okazuje się trafiony i wówczas następuje chęć jego usunięcia. Nie jest to jednak tak łatwe, jak jego wykonanie. Jeśli więc ma się w planach oddanie się w ręce tatuażysty, warto jest to bardzo dobrze przemyśleć, zwłaszcza jeśli ozdoba ma być wykonana w widocznych miejscach. Niestety, wiele osób, które wytatuowało sobie na przykład imię chłopaka czy dziewczyny,m po zerwaniu musiało usuwać takie ozdobniki. Jest to jednak zabieg bolesny i kosztowny.

Poza usuwaniem tatuaży za pomocą laserów, można również zdecydować się na pozbycie ich na drodze operacji, czyli poprzez wycięcie tego fragmentu skóry, na jakim widnieje rysunek.

Jest to jednak metoda, którą zaleca się tylko tym osobom, które zdecydowały się na niewielki tatuaż. Wówczas bowiem zszycie fragmentów skóry nie będzie nastręczało trudności. Schody pojawiają się wówczas, kiedy dana osoba posiada dość duży rysunek. Wówczas koniecznie trzeba przeszczepić skórę, co jest bardzo trudnym zabiegiem. Bywa, że pod skórę wszczepia się również specjalny ekspander. Jego zadaniem jest odpowiednie rozciągnięcie skóry, dzięki temu po wycięciu jej fragmentu, nadal będzie można ją zszyć, bez jakiegokolwiek ograniczenia ruchu. Przeszczep jest wskazany przede wszystkim w przypadku tych osób, których tatuaż jest zlokalizowany w miejscu, w którym skóra cechuje się dość dużym naciągnięciem. Oczywiście, decydując się na ingerencję chirurga trzeba się liczyć z pozostawieniem szpecącej blizny.

Można zdecydować się na stosowanie preparatów, których zadaniem jest zredukowanie widoczności blizny, nigdy jednak nie można się jej całkowicie pozbyć. Wycięcie to w zasadzie ostateczność, ponieważ najczęściej jest wykorzystywane wówczas, kiedy rysunku nie można usunąć za pomocą bardziej popularnych laserów. Naturalnie, usuwanie tatuaży w ten sposób może być również związane z różnego rodzaju, często niebezpiecznymi dla zdrowia i życia, powikłaniami., takimi jak groźne infekcje. Z tego względu właśnie wykonanie tatuażu to bardzo poważna decyzja, zazwyczaj na całe życie. Lepiej jest więc przemyśleć, jeśli planuje się wytatuowanie imienia ukochanej osoby, ponieważ może się zdarzyć, że ona odejdzie, ale tatuaż zostanie z nami już na zawsze. Usuwanie tatuażu to zawsze bardzo bolesny zabieg, którego lepiej unikać.

 
Tagi: jego, jeśli, można, tatuaż, wówczas
 

Zobacz także

Kluczowe korzyści z odbudowy włosów za pomocą PRP

Wypadanie włosów jest zaskakująco powszechne - około 80% mężczyzn i 40% kobiet doświadcza go w pewnym momencie...

Czytaj dalej

Czy jestem dobrym kandydatem do liposukcji?

Nikt nie lubi patrzeć w lustro i widzieć wiszący wokół tłuszcz. Możesz diety i ćwiczenia każdego dnia, ale...

Czytaj dalej