Wypełniacze do twarzy

Wielu pacjentów, którzy osiągnęli określony wiek, pyta o zabiegi takie jak wypełnianie twarzy. Niektórzy z nich rozwinęli zmarszczki, ale preferują leczenie niechirurgiczne, które jest mniej ryzykowne i wiąże się z mniejszą liczbą powikłań niż tradycyjna chirurgia kosmetyczna. Wypełniacze twarzy są minimalnie inwazyjnym zabiegiem odmładzania skóry, który polega na wstrzykiwaniu różnych substancji w celu zwiększenia grubości skóry twarzy i zminimalizowania zmarszczek i linii mimicznych.

Starzenie się skóry

Jedną z przyczyn przedwczesnego starzenia się skóry, poza genetyką, wyborem stylu życia i uszkodzeniami spowodowanymi przez słońce, jest stopniowa utrata niektórych substancji, które promują młodość skóry. Wraz z wiekiem organizm produkuje mniej substancji, takich jak kolagen, kwas hialuronowy i tłuszcz podskórny. Wypełniacze twarzy działają poprzez zastępowanie niektórych z tych substancji i korygowanie tego niedoboru. Jeśli masz do czynienia z pojawieniem się linii i zmarszczek, wypełniacze do twarzy mogą pomóc cofnąć czas, jeśli chodzi o starzejącą się skórę.

Wypełniacze do twarzy

Kwas hialuronowy, produkowany w dużych ilościach, gdy byłaś młoda, jest bardzo ważnym składnikiem skóry, który z wiekiem się wyczerpuje. Ta ważna substancja znajduje się w dużych stężeniach w Twoich oczach, stawach i tkance skórnej. Ma on szczególną zdolność przyciągania i zatrzymywania wilgoci, zatrzymując ją w komórkach skóry.

Jeśli potrzebujesz zarówno zwiększonej grubości skóry, jak i jej nawilżenia, wypełniacz twarzy na bazie kwasu hialuronowego jest najlepszym rozwiązaniem. Należy pamiętać, że kwas hialuronowy, po wstrzyknięciu go w skórę, będzie musiał być okresowo wymieniany w naszym gabinecie, aby utrzymać rezultaty.

Ogólnie rzecz biorąc, można się spodziewać, że rezultaty zabiegu z użyciem wypełniacza na twarz będą trwały od kilku miesięcy do roku lub dłużej. W tym momencie będą Państwo potrzebowali dodatkowych zabiegów, aby zachować swój odmłodzony wygląd.

 

Zobacz także

Kluczowe korzyści z odbudowy włosów za pomocą PRP

Wypadanie włosów jest zaskakująco powszechne - około 80% mężczyzn i 40% kobiet doświadcza go w pewnym momencie...

Czytaj dalej

Czy jestem dobrym kandydatem do liposukcji?

Nikt nie lubi patrzeć w lustro i widzieć wiszący wokół tłuszcz. Możesz diety i ćwiczenia każdego dnia, ale...

Czytaj dalej