Wypełniacze do twarzy

Wielu pacjentów, którzy osiągnęli określony wiek, pyta o zabiegi takie jak wypełnianie twarzy. Niektórzy z nich rozwinęli zmarszczki, ale preferują leczenie niechirurgiczne, które jest mniej ryzykowne i wiąże się z mniejszą liczbą powikłań niż tradycyjna chirurgia kosmetyczna. Wypełniacze twarzy są minimalnie inwazyjnym zabiegiem odmładzania skóry, który polega na wstrzykiwaniu różnych substancji w celu zwiększenia grubości skóry twarzy i zminimalizowania zmarszczek i linii mimicznych.

Starzenie się skóry

Jedną z przyczyn przedwczesnego starzenia się skóry, poza genetyką, wyborem stylu życia i uszkodzeniami spowodowanymi przez słońce, jest stopniowa utrata niektórych substancji, które promują młodość skóry. Wraz z wiekiem organizm produkuje mniej substancji, takich jak kolagen, kwas hialuronowy i tłuszcz podskórny. Wypełniacze twarzy działają poprzez zastępowanie niektórych z tych substancji i korygowanie tego niedoboru. Jeśli masz do czynienia z pojawieniem się linii i zmarszczek, wypełniacze do twarzy mogą pomóc cofnąć czas, jeśli chodzi o starzejącą się skórę.

Wypełniacze do twarzy

Kwas hialuronowy, produkowany w dużych ilościach, gdy byłaś młoda, jest bardzo ważnym składnikiem skóry, który z wiekiem się wyczerpuje. Ta ważna substancja znajduje się w dużych stężeniach w Twoich oczach, stawach i tkance skórnej. Ma on szczególną zdolność przyciągania i zatrzymywania wilgoci, zatrzymując ją w komórkach skóry.

Jeśli potrzebujesz zarówno zwiększonej grubości skóry, jak i jej nawilżenia, wypełniacz twarzy na bazie kwasu hialuronowego jest najlepszym rozwiązaniem. Należy pamiętać, że kwas hialuronowy, po wstrzyknięciu go w skórę, będzie musiał być okresowo wymieniany w naszym gabinecie, aby utrzymać rezultaty.

Ogólnie rzecz biorąc, można się spodziewać, że rezultaty zabiegu z użyciem wypełniacza na twarz będą trwały od kilku miesięcy do roku lub dłużej. W tym momencie będą Państwo potrzebowali dodatkowych zabiegów, aby zachować swój odmłodzony wygląd.

 

Zobacz także

Jak mogę skorzystać na wizycie w klinice Anti-Aging?

Czy Twoja skóra zaczęła zdradzać swój wiek? Kiedy większość z nas przekroczy czterdziestkę, zaczynamy...

Czytaj dalej

Niechirurgiczny lifting twarzy z wykorzystaniem PRP - leczenie poszarzałej skóry

Matowa, łamliwa skóra jest jedną z najbardziej widocznych oznak starzenia się. Na skórze twarzy osób dojrzałych...

Czytaj dalej