Niechirurgiczny lifting twarzy z wykorzystaniem PRP - leczenie poszarzałej skóry

Matowa, łamliwa skóra jest jedną z najbardziej widocznych oznak starzenia się. Na skórze twarzy osób dojrzałych często pojawiają się dynamiczne zmarszczki, przebarwienia i rozszerzone pory. Techniki chirurgiczne są dość skomplikowane i często nie przynoszą pożądanych rezultatów. Alternatywną metodą tchnięcia nowego życia w poszarzałą skórę jest stymulacja wzrostu nowej tkanki poprzez zastosowanie płytek krwi. Płytki krwi pomagają w procesie krzepnięcia, ale zawierają również specjalne czynniki wzrostu, które przyspieszają proces gojenia po urazie.

Wstrzykiwane pod skórę osocze bogatopłytkowe, czyli PRP, może pomóc przywrócić skórze twarzy bardziej młodzieńczy wygląd, zwłaszcza w połączeniu z wypełniaczami skórnymi. Zabieg ten znany jest jako PRP Facelift i może być właśnie tym, czego szukasz, aby uzyskać odświeżony, młodszy wygląd.

Procedura ta nie jest tak naprawdę liftingiem twarzy, ponieważ nie jest wykonywana żadna operacja. Zamiast tego do skóry wstrzykuje się osocze ze skoncentrowaną ilością płytek krwi oraz wypełniacze skórne. Niewielka ilość krwi jest pobierana od klienta i odwirowywana w wirówce. W ten sposób osocze i płytki krwi zostają oddzielone od czerwonych krwinek. Powstałe w ten sposób PRP jest następnie wstrzykiwane w miejsca, gdzie przebarwienia lub kruche powierzchnie skóry są najbardziej widoczne.

Organizm reaguje na te zastrzyki tak, jakby doszło do niewielkiego urazu. Stężenie płytek krwi i zawarte w nich czynniki wzrostu przyspieszają proces tworzenia komórek skóry. Nowopowstałe komórki są zdrowsze niż te, które zastępują. Gdy do tego procesu doda się wypełniacze skórne, można uzyskać jeszcze lepsze rezultaty.

Przed wykonaniem tego zabiegu przeprowadzimy konsultację z klientem i dokładnie zbadamy skórę twarzy. Opracujemy indywidualny program leczenia, który obejmuje zastosowanie PRP i wypełniaczy skórnych. Procedura liftingu twarzy z użyciem PRP jest w rzeczywistości dość prosta i wygodna. Niewielki lub żaden czas przestoju jest zaangażowany. Oznacza to, że klient może kontynuować większość wszystkich regularnych czynności bez przerwy.

Ten rodzaj leczenia jest uważany za kosmetyczne w przyrodzie, ale wyniki mogą być dość dramatyczne. Najbardziej oczywistymi wizualnymi oznakami poprawy będzie zmniejszenie powierzchownych blizn, bardziej równomiernie napięta skóra i mniej zmarszczek na twarzy. Ponieważ nie wykonuje się resurfacingu ściernego, zabieg jest odpowiedni dla prawie wszystkich typów skóry.

 

Zobacz także

Kluczowe korzyści z odbudowy włosów za pomocą PRP

Wypadanie włosów jest zaskakująco powszechne - około 80% mężczyzn i 40% kobiet doświadcza go w pewnym momencie...

Czytaj dalej

Czy jestem dobrym kandydatem do liposukcji?

Nikt nie lubi patrzeć w lustro i widzieć wiszący wokół tłuszcz. Możesz diety i ćwiczenia każdego dnia, ale...

Czytaj dalej