Cieszenie się efektami Hormonalnej Terapii Zastępczej

Nikt nie powinien czuć się tak, jakby był zdany na łaskę swoich hormonów. Choć prawdą jest, że wszyscy musimy znosić zmiany w naszych poziomach hormonów rozrodczych w ciągu naszego życia, nie powinniśmy czuć się nieszczęśliwi. Jeśli przechodzisz przez objawy spadku poziomu hormonów rozrodczych, zasługujesz na to, aby cieszyć się wynikami hormonalnej terapii zastępczej. Hormonalna terapia zastępcza dostarcza organizmowi bioidentycznych hormonów. Są to hormony, które mają taki sam skład chemiczny jak hormony, które są naturalnie produkowane w Twoim organizmie. Kiedy Twoje ciało otrzyma odpowiednią dawkę hormonów, poczujesz, że znów jesteś na dobrej drodze.

Skąd wiadomo, że poziom hormonów jest niski?

Jeśli poziom hormonów reprodukcyjnych spada, będzie to oczywiste. Będziesz się przeciągać. Nie będzie miało znaczenia, jak dużo śpisz. Na odwrót, możesz mieć problemy z zasypianiem. Twoje libido spadnie. Twoje nastroje będą poza kontrolą. Będziesz czuł się słabszy niż wcześniej. Twoja wytrzymałość też nie będzie. Jeśli jesteś kobietą, przywitaj się z uderzeniami gorąca i nocnymi potami. Typowa jest również suchość pochwy. Uważaj na przyrost wagi. Zmiana poziomu hormonów wpływa również na Twój metabolizm.

Hormonalna Terapia Zastępcza może przynieść Ci ulgę

To nic przyjemnego czuć się tak, jakby Twoje hormony były rozpędzonym pociągiem i zabierały Cię ze sobą. Dzięki hormonalnej terapii zastępczej możesz poczuć się jak dawniej. To nie jest skomplikowane. Skorzystasz z bio-identycznie dobranych hormonów, które pomogą Ci pozbyć się tych uciążliwych objawów.

Co trzeba zrobić, aby zacząć?

Twoim pierwszym krokiem będzie rozmowa z wykwalifikowanym lekarzem. Zbyt wiele osób po prostu ignoruje ten etap w życiu. Myślą, że muszą się z tym pogodzić. Nie rób tego sobie.

 

Zobacz także

8 powodów, dla których warto nosić filtr przeciwsłoneczny

Lato oznacza dni spędzane na świeżym powietrzu, w promieniach słońca i w gronie rodziny i przyjaciół. Jednak te...

Czytaj dalej

5 powodów, dla których warto rozważyć usunięcie tatuażu

W tamtym czasie był to świetny pomysł. Być może zastanawiałeś się nad tym tatuażem lub zrobiłeś go pod...

Czytaj dalej