Liposukcja - modelowanie ciała

Choć wiele osób uważa, że liposukcja może okazać się zbawienna w walce z otyłością warto podkreślić, że nie na tym polega jej kluczowa właściwość. Mówimy przede wszystkim o zabiegu, który pozwala na modelowanie kształtów ciała, gdy bowiem przedmiotem naszego zainteresowania jest pozbycie się zbędnych kilogramów znacznie lepsze rezultaty przynosi zastosowanie właściwej diety oraz zmiana trybu życia na bardziej aktywny.

Zabieg przynosi najlepsze rezultaty wówczas, gdy decydują się na niego pacjenci zmagający się jedynie z niewielką nadwagą chcąc zlikwidować nagromadzoną tkankę tłuszczową z okolicy brzucha, bioder, ramion, łydek, ud, podbródka, a zwłaszcza pośladków.

Zabieg może być przeprowadzany także u pacjentów zmagających się z poważnym problemem otyłości, w tym przypadku jednak jego zadanie polega na zmniejszeniu ogólnej masy tłuszczowej i ułatwienie odchudzania. Efekty liposukcji są uzależnione przede wszystkim od poziomu elastyczności skóry i typowej dla niej zdolności do obkurczania, okazuje się więc, że u osób, które ukończyły już 50 rok życia albo mają problemy z rozstępami zazwyczaj przynosi mniej spektakularne rezultaty. W tym przypadku zalecane jest więc przede wszystkim chirurgiczne usuwanie skóry oraz tkanki tłuszczowej.

Sama liposukcja jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym, zdarza się jednak również, że przeprowadzając ją lekarz decyduje się na znieczulenie dolędźwiowe. Na skórze wykonywane są około 3 milimetrowe nacięcia, a kaniula umożliwia odsysanie przez nie tkanki tłuszczowej. W miejscu poddanym zabiegowi zawsze dochodzi do powstania zrostów, w późniejszym okresie nie ma więc mowy o podobnym naroście tkanki tłuszczowej. Jedna operacja umożliwia bezpieczne usunięcie około 3 litrów tłuszczu.

Zabieg może wiązać się z pewnymi komplikacjami. Wśród najbardziej typowych powikłań wymienia się: zatory, infekcje, nagromadzenie płynu surowiczego oraz niedokrwistość. Po samym zabiegu pacjent musi założyć specjalne ubranko uciskowe, właśnie ono ułatwia bowiem obkurczanie się skóry i redukuje obrzęk. Sam obrzęk może utrzymywać się nawet do 3 miesięcy po zabiegu, przez ten czas zalecane jest też noszenie ubranka uciskowego. Zdjęcie szwów zazwyczaj następuje po siedmiu dniach.

 
Tagi: może, przede, przynosi, tłuszczowej, zabiegu
 

Zobacz także

Jak pozbyć się toksyn z organizmu po świętach?

​ Kiedy zbliża się czas Świąt i Nowego Roku, to gospodynie nie mogą oprzeć się pokusie przygotowywania...

Czytaj dalej

Fotodepilacja – kiedy warto?

Fotodepilacja będzie stanowić doskonałą opcję, gdy ktoś ma problemy z owłosieniem. Jednak jest także wiele...

Czytaj dalej