Jak zachować młody i świeży wygląd skóry

Niechirurgiczny lifting twarzy w Covina

W dzisiejszych czasach każdy chce mieć promienną skórę, która wygląda młodo. Dobra skóra może stanowić ogromną różnicę i zdecydowanie wywierać wrażenie na ludziach.

Chociaż nasze geny mają duży wpływ na wygląd skóry i jej karnację, to jednak w dużej mierze wygląd skóry zależy od naszych nawyków i innych czynników, które mają na nią wpływ. Jeśli zastanawiasz się, jak możesz zachować świeży i młody wygląd swojej skóry, poniżej znajdziesz kilka rzeczy, o których warto pamiętać.

Właściwe odżywianie

Twoja dieta odgrywa ogromną rolę w Twoim wyglądzie, ponieważ Twój organizm przetwarza ją nie tylko w celu wytworzenia energii, ale także w celu odżywienia włosów, skóry, paznokci i nie tylko. Powiedzenie: "Jesteś tym, co jesz" jest prawdziwe, ponieważ wszystko, co jesz, "odbija się" na Twojej twarzy. Z tego powodu musisz bardziej świadomie podchodzić do spożywanych pokarmów. Aby uzyskać jasną skórę, stosuj zbilansowaną dietę zawierającą węglowodany złożone, nieprzetworzone tłuszcze, białka i aminokwasy. Pozbądź się śmieciowego jedzenia, a Twoja skóra będzie Ci wdzięczna.

Wysypiaj się

Dobry sen to konieczność, nie tylko po to, by odświeżyć zmęczony umysł, ale także po to, by dodać sobie blasku, który sprawi, że wszyscy będą mówić o Twojej skórze. Piękny sen jest koniecznością, ponieważ Twój organizm odświeża się, przetwarza wszystkie toksyny i wypłukuje je, a także odbudowuje komórki skóry i nie tylko. Bez odpowiedniej ilości snu, napięcie i zmęczenie, przez które przechodzi Twój organizm, zaczną być widoczne na Twojej twarzy. Skóra stanie się matowa, a cienie pod oczami bardziej widoczne.

Przestrzeganie rutyny w pielęgnacji skóry

Im wcześniej rozpoczniesz pielęgnację skóry, tym zdrowsza będzie Twoja skóra. Wraz z wiekiem nasz organizm powoli przestaje produkować elastynę, kolagen oraz inne hormony i enzymy, których potrzebuje Twoja skóra. Stosując zabiegi pielęgnacyjne, możesz odżywiać swoją skórę i pomóc jej uporać się z tym powolnym ubytkiem. Ponadto, skóra potrzebuje dodatkowej pomocy, aby poradzić sobie z kurzem, brudem i martwymi komórkami naskórka, które gromadzą się na twarzy w ciągu dnia. Dzięki właściwej pielęgnacji skóry, oczyszczasz ją, odżywiasz, nawilżasz i pomagasz jej łatwiej przetrwać lata.

Zmniejszanie stresu

Jednym z największych czynników przyczyniających się do pogorszenia stanu skóry jest stres. Stresowi można przypisać wczesne zmarszczki, brak snu, niewłaściwą dietę i wiele innych czynników. Najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, jest oddanie się takim zajęciom, jak medytacja i joga, które koncentrują się na redukcji stresu odczuwanego w ciągu dnia. W ten sposób łatwo zredukujesz stres i sprawisz, że Twoja skóra będzie wyglądała młodziej, zdrowiej, a Ty będziesz wolna od stresu i zrelaksowana.

Dbanie o skórę nie musi być trudne: wystarczy, że będziesz konsekwentna, a rezultaty, jakie uzyskasz, będą mówiły same za siebie. Jeśli martwi Cię pojawienie się zmarszczek na twarzy, powinieneś porozmawiać z dr Jacobem Risplerem z LDI, aby omówić zalety niechirurgicznego laserowego liftingu twarzy. Zabiegi laserowe LDI zwalczają zmarszczki i przebarwienia, takie jak trądzik, a jednocześnie są całkowicie nieinwazyjne.

Zadzwoń do dr Risplera, aby umówić się na bezpłatną konsultację: (866) 809-1102!

 

Zobacz także

8 powodów, dla których warto nosić filtr przeciwsłoneczny

Lato oznacza dni spędzane na świeżym powietrzu, w promieniach słońca i w gronie rodziny i przyjaciół. Jednak te...

Czytaj dalej

5 powodów, dla których warto rozważyć usunięcie tatuażu

W tamtym czasie był to świetny pomysł. Być może zastanawiałeś się nad tym tatuażem lub zrobiłeś go pod...

Czytaj dalej