Zminimalizuj widoczność uszkodzeń posłonecznych dzięki zabiegowi IPL Photofacial

FotodermabrazjaIPL to nieinwazyjny zabieg dla osób cierpiących z powodu uszkodzeń skóry spowodowanych działaniem promieni słonecznych, w szczególności dla skóry kruchej, matowej i podatnej na zmarszczki. Letnie słońce może powodować uszkodzenia, które nie są widoczne od razu, ale po latach nadmiernej ekspozycji, koloryt skóry staje się matowy i nierówny. Wokół ust i oczu zaczynają pojawiać się dynamiczne zmarszczki. Piegi i plamy starcze stają się bardziej widoczne. Terapia światłem intensywnie pulsującym, czyli IPL, może pomóc skorygować te problemy.

Ten rodzaj zabiegu wykorzystuje skupioną energię świetlną, aby celowo uszkodzić warstwy skóry, których dotyczy problem. Organizm przyspiesza proces rozwoju komórek skóry, a w rezultacie skóra staje się gładsza i ma bardziej wyrównany koloryt. Oferujemy kompleksowe usługi konsultacyjne i lecznicze dla naszych klientów.

IPL i zabiegi laserowe

Zabiegi laserowe wykorzystują ściśle ukierunkowaną wiązkę światła monochromatycznego w celu celowego uszkodzenia komórek skóry. Z drugiej strony, IPL jest zabiegiem wykorzystującym światło o szerokim spektrum częstotliwości, a energia świetlna, choć skupiona, nie jest tak silna, jak w przypadku lasera.

Idea zabiegów IPL polega na kontrolowaniu zakresu częstotliwości światła dostarczanego przez urządzenie. Daje to lekarzowi pełną kontrolę nad ilością dostarczanej energii, jak również głębokością, na jaką energia oddziałuje na skórę i tkanki podskórne. Każda warstwa skóry ma inny odcień i gęstość, a tkanki tych warstw będą absorbować tylko określone długości fal energii świetlnej. Ciemniejsze tkanki zawierają chromofory, czyli tkanki komórki pochłaniające światło. Im ciemniejsza tkanka, tym łatwiej będzie absorbować światło o określonej częstotliwości.

Przed i w trakcie zabiegu

Najpierw przeprowadzimy konsultację z klientem i zanotujemy grubość skóry, jej ogólny koloryt, umiejscowienie i gęstość plam starczych i piegów oraz nasilenie zmarszczek. Następnie dostosujemy plan leczenia, który obejmuje serię sesji zabiegowych IPL. Każda sesja jest wykonywana w zaciszu naszego gabinetu, a czas przestoju dla klienta po zabiegu jest niewielki lub żaden.

Zabieg wykonywany jest poprzez nałożenie kojącego żelu na powierzchnię skóry. Urządzenie IPL jest kalibrowane tak, aby dostarczać zakres częstotliwości odpowiedni do odcienia skóry klienta. Lampa jest umieszczana na powierzchni skóry i błyska przez kilka milisekund. Z każdym błyskiem energia przechodzi przez jasny naskórek i jest pochłaniana przez ciemniejsze tkanki znajdujące się pod nim. Komórki te zostają bezpiecznie uszkodzone, a ich ściany komórkowe ulegają rozpadowi. W ciągu kilku dni po zabiegu tkanki te są wypłukiwane z organizmu wraz z innymi odpadami.

Proste leczenie skóry bez operacji

Zabieg fotofacial IPL nie jest trwałym rozwiązaniem problemu starzejącej się skóry, ale jest bardzo skuteczny.

 

Zobacz także

Kluczowe korzyści z odbudowy włosów za pomocą PRP

Wypadanie włosów jest zaskakująco powszechne - około 80% mężczyzn i 40% kobiet doświadcza go w pewnym momencie...

Czytaj dalej

Czy jestem dobrym kandydatem do liposukcji?

Nikt nie lubi patrzeć w lustro i widzieć wiszący wokół tłuszcz. Możesz diety i ćwiczenia każdego dnia, ale...

Czytaj dalej