Korzyści płynące z regeneracji włosów PRP

Utrata włosów jest zaskakująco powszechna, gdyż w pewnym momencie życia doświadcza jej około 80% mężczyzn i 40% kobiet. Niektórzy mężczyźni zaczynają dostrzegać wyraźnie przerzedzone włosy we wczesnych latach 20-tych, podczas gdy kobiety dotknięte wypadaniem zwykle zaczynają widzieć wyraźnie przerzedzone włosy dopiero po 50 roku życia. Chociaż przerzedzenie włosów nie powoduje żadnych problemów zdrowotnych, może być bardzo niepokojące i znacząco pogarszać jakość życia. Obecnie dostępna jest plazmowa regeneracja osocza bogatopłytkowego (PRP). Do najważniejszych korzyści płynących z odbudowy PRP należą:

Minimalnie inwazyjna

W przeciwieństwie do przeszczepów włosów, które wymagają dość skomplikowanego i długotrwałego zabiegu chirurgicznego, odtworzenie włosów PRP jest zabiegiem minimalnie inwazyjnym, szybkim i łatwym. Pacjent ma najpierw normalną próbkę krwi pobraną z żyły ramiennej, a podczas oczekiwania w klinice PRP jest przygotowywany w prostej procedurze w gabinecie, która trwa tylko około 15 minut. Następnie, za pomocą malutkiej igły, PRP jest po prostu wstrzykiwany w wiele miejsc w skórze głowy. Nie jest wymagany żaden czas przestoju ani okres rekonwalescencji.

Wygodne

Minoksydyl jest nieco skuteczny w odrastaniu włosów u większości ludzi, ale musi być stosowany dwa razy dziennie, każdego dnia przez całe życie. Może to być dość żmudne i niewygodne. Istnieją również niektóre leki doustne dostępne dla mężczyzn, które mogą zatrzymać, a czasami odwrócić męski wzór łysienie, ale te ponownie muszą być podejmowane codziennie do końca życia i wymagają corocznej podróży do lekarza, aby uzyskać receptę i regularne wycieczki do apteki w celu wypełnienia recepty, które mogą być bardzo niewygodne. Odbudowa włosów z PRP wymaga jedynie trzech wstępnych zabiegów w odstępach miesięcznych w celu przywrócenia włosów, po czym konieczne jest tylko jedno leczenie konserwacyjne raz w roku.

Skuteczne

Większość - ale nie wszystkie - przypadki wypadania włosów są spowodowane łysieniem androgenowym, powszechnie znanym jako łysienie typu męskiego, mimo że dotyczy ono również dużej liczby kobiet. Jak wspomniano powyżej, minoksydyl może być stosowany w leczeniu łysienia androgenowego zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, i chociaż pokazuje pewną skuteczność, nie jest to cudowne lekarstwo. PRP jest w stanie przywrócić włosów zarówno mężczyzn jak i kobiet niezależnie od przyczyny utraty włosów; każdy warunek przerzedzenie włosów traktowane do tej pory dość dobrze odpowiedział na PRP przywrócenie włosów.

All-Natural

PRP pochodzi z własnej krwi pacjenta i działa poprzez wyzwalanie naturalnych procesów gojenia i odmładzania skóry głowy pacjenta. Podczas tego zabiegu przywracania włosów, pacjent nie jest narażony na działanie żadnych środków chemicznych i nie poddaje się inwazyjnym zabiegom chirurgicznym. PRP uwalnia po prostu własne, potężne zdolności lecznicze organizmu.

 

Zobacz także

Kluczowe korzyści z odbudowy włosów za pomocą PRP

Wypadanie włosów jest zaskakująco powszechne - około 80% mężczyzn i 40% kobiet doświadcza go w pewnym momencie...

Czytaj dalej

Czy jestem dobrym kandydatem do liposukcji?

Nikt nie lubi patrzeć w lustro i widzieć wiszący wokół tłuszcz. Możesz diety i ćwiczenia każdego dnia, ale...

Czytaj dalej