Czy można wykonać niechirurgiczny lifting szyi?

Z wiekiem często okazuje się, że nasza szyja starzeje się szybciej niż my sami. Niektórzy ludzie czują się tak niepewnie, że uciekają się do inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, które, choć często przynoszą trwałe rezultaty, wiążą się z długim czasem rekonwalescencji. Niechirurgiczny lifting szyi pozwala uniknąć przestojów i potencjalnych powikłań związanych z zabiegiem chirurgicznym. Wykorzystuje on nieinwazyjne podejście do napinania i odmładzania skóry.

Co oznacza termin niechirurgiczny?

Tradycyjny lifting twarzy polega na nacięciu skóry, fizycznej zmianie jej położenia i zamknięciu jej szwami lub innymi rodzajami szwów. Proces ten może być bardzo traumatyczny. Może wymagać co najmniej kilku tygodni gojenia i dyskomfortu. Nowsze innowacje to preparaty wstrzykiwane, takie jak botoks i inne wypełniacze dermalne. Mogą one pomóc w wygładzeniu skóry, ale podejście niechirurgiczne może przynieść bardziej zauważalne i trwalsze rezultaty.

Zabiegi z użyciem lasera i fal radiowych nie przecinają skóry. Zamiast tego przenikają przez jej powierzchnię, stymulując produkcję kolagenu i napinając skórę, dzięki czemu wygląda ona młodziej. Chociaż często widoczne są natychmiastowe rezultaty, pełny efekt zabiegu może wymagać czasu, ponieważ stymuluje on naturalne procesy gojenia się organizmu.

Na co pomaga zabieg?

Niechirurgiczny lifting szyi może pomóc w zmniejszeniu:

  • Obwisłej skóry szyi
  • Pasma na szyi
  • Głębokich zmarszczek
  • nierówności skóry
  • opadającą linię żuchwy (jowls)
  • Nadmiar skóry pod podbródkiem

Jak długo utrzymują się rezultaty?

Często następuje natychmiastowe ujędrnienie skóry, ale dodatkowe ujędrnienie może nastąpić w ciągu sześciu miesięcy lub dłużej. Niektóre osoby wymagają kilku zabiegów, aby uzyskać pożądane rezultaty. Długotrwały efekt zależy od stylu życia, ogólnego stanu zdrowia i stopnia ekspozycji na słońce. Inne czynniki to dziedziczność, zmiany wagi i wiek. Zabiegi nie zatrzymują procesu starzenia się, a więc nie zapobiegają powstawaniu zmarszczek ani zwiotczeniu skóry w przyszłości.

Pozytywne rezultaty można uzyskać, wybierając odpowiedniego lekarza zajmującego się liftingiem szyi. Zabieg liftingu szyi, który nie obejmuje operacji, jest najbardziej korzystny, jeśli:

  • Preferujesz leczenie nieinwazyjne: Chirurgiczne zabiegi kosmetyczne mogą być przerażające. Nie wspominając o tym, że często wiążą się ze znacznym okresem rekonwalescencji i przestojami. Możesz mieć bardziej napiętą szyję bez tych obaw, a Twoja szyja i linia żuchwy mogą wyglądać na gładsze, jędrniejsze i pulchniejsze. Utrzymanie takiego wyglądu może jednak wymagać pewnych zabiegów pielęgnacyjnych.
  • Powtarzanie zabiegów jest w porządku: Chirurgia może być jednorazowym sposobem na uzyskanie trwałych rezultatów. Zabiegi niechirurgiczne zwykle wymagają dodatkowych zabiegów. Można jednak zachować pożądany wygląd i uniknąć inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Twój dermatolog może zalecić harmonogram zabiegów lub możesz sama zdecydować, kiedy konieczne jest wykonanie poprawek.
  • Preferujesz opcję zapobiegawczą: Lasery są bardzo skuteczne, gdy stosuje się je w celach profilaktycznych. Możesz poddać się zabiegowi odbudowującemu kolagen i napinającemu skórę, aby uniknąć później zmarszczek, linii, obwisłej skóry i innych oznak starzenia się. Nawet jeśli Twoje problemy nie są bardzo wyraźne, wczesne podjęcie leczenia może pomóc w osiągnięciu rezultatów podobnych do tych, które zapewniają poważniejsze zabiegi, takie jak chirurgiczne podniesienie szyi.

 

Zobacz także

8 powodów, dla których warto nosić filtr przeciwsłoneczny

Lato oznacza dni spędzane na świeżym powietrzu, w promieniach słońca i w gronie rodziny i przyjaciół. Jednak te...

Czytaj dalej

5 powodów, dla których warto rozważyć usunięcie tatuażu

W tamtym czasie był to świetny pomysł. Być może zastanawiałeś się nad tym tatuażem lub zrobiłeś go pod...

Czytaj dalej