Jak pozbyć się toksyn z organizmu po świętach?

Chlorofil

Kiedy zbliża się czas Świąt i Nowego Roku, to gospodynie nie mogą oprzeć się pokusie przygotowywania mnóstwa tradycyjnych dań. Dzięki temu spotkania przy świątecznym stole obfitują w jedzenie, którego nie można odmówić. Oprócz dań na stołach pojawiają się przekąski, chipsy, napoje gazowane. Jednak na szczęście jest nowy rok, który może stanowić nowy początek w walce o oczyszczanie swojego organizmu z niezdrowych substancji. Warto zacząć od razu.

Kapusta z grzybami, pierogi, makowce to wszystko są potrawy ciężkostrawne. Na popicie przygotowuje się litry gazowanych napojów kolorowych, przez co wprowadza się do organizmu mnóstwo toksyn i cukru. W tym czasie od ciała zaczynamy otrzymywać sygnały alarmowe: wzdęcia, problemy z trawieniem, wypryski skórne, przemęczenie. Dlatego też konieczne jest rozpoczęcie oczyszczania organizmu, najlepiej zaraz od stycznia. Najwięcej toksyn gromadzi się w organizmie podczas zimy. To dlatego, że w tym czasie nie wszystkie pokarmy są dostępne tak jak w lecie, chodzi głównie o warzywa. Żeby walczyć z toksynami, organizm potrzebuje dużo energii, zatem potrzebne mu wsparcie. A takie wsparcie pozwoli organizmowi odetchnąć, uzyskać więcej sił witalnych. [Pozbywanie się toksyn z organizmu] Jest wiele sposobów na usuwanie toksyn z organizmu. Jednym z nich jest dieta. Taka dieta oczyszczająca pozwala usunąć z organizmu toksyny, nadmiar wody, a przez to usunąć obrzęki spod oczu i nieestetyczne „worki”.

Bardzo popularną kuracją na detoksykację jest głodówka. Wtedy to nie przyjmuje się żadnych pokarmów, ale za to pije dużo wody oraz napojów ziołowych. Trzeba pamiętać, ze to dieta wycieńczająca organizm, dlatego lekarze ją odradzają. Drugi przykład to dieta sokowa. Trwa ona sześć dni i polega na piciu wody zmieszanej z solą gorzką na początek dnia. To dlatego, że twórca diety przyjął zasadę, że taki roztwór przyciąga toksyny i pozwala łatwiej je wydalić. Dla zapewnienia odpowiedniej ilości wody trzeba pić 4l mieszanki soków z owoców cytrusowych. Kolejny sposób to dieta bezglutenowa. Pozwoli mocno oczyścić organizm, ale też wymaga dużo pracy. Każda dieta wymaga odpowiedniego, racjonalnego podejścia, aby mogła przynieść dobre efekty. Najlepiej podjąć dietę po konsultacji z dietetykiem, bo on pomoże konkretnie ustalić, co okaże się przydatne dla organizmu, a co szkodliwe. Można też zdecydować się na bardzo popularny, a jednocześnie bezpieczny i nie wymagający takiego nakładu pracy sposób, czyli odpowiednią suplementację. Dzięki temu organizm może być skutecznie oczyszczony z toksyn. Przykładem jest DuoLife Chlorofil, czyli preparat stworzony specjalnie z myślą o tych, którzy chcieliby odpowiednio zadziałać na swój organizm i przez długi czas utrzymać go w dobrym stanie, bez toksyn.

Proponowany chlorofil to naturalny środek, który przez wielu nazywany jest płynną energią, ponieważ ma bardzo korzystne działanie. Preparat składa się z samych naturalnych i bezpiecznych składników: olejku miętowego, lucerny, jęczmienia, chlorelli. Dzięki nim możliwe staje się naprawdę skuteczne oczyszczenie organizmu z zalegających w nim toksyn, a to przecież bardzo prosty sposób. Jego działanie polega na tym, że obniża on kwasowość środowiska wewnętrznego oraz powoduje wzmocnienie układu immunologicznego. Dzięki niemu ponadto nie mnożą się drobnoustroje i grzyby. Warto pamiętać jeszcze, że wszystkie sposoby na detoksykację organizmu można wspierać ćwiczeniami. Wystarczy codzienny 30-minutowy spacer, żeby usprawnić proces oczyszczania. Obecnie wielu ludzi nie ma na nic czasu, dlatego brakuje też motywacji do dbałości o swój organizm. Jednak im wcześniej się to zrobi, tym lepsze będą zauważalne efekty. Może w tym pomóc chociażby rozpoczynający się nowy rok.

 

Zobacz także

Kluczowe korzyści z odbudowy włosów za pomocą PRP

Wypadanie włosów jest zaskakująco powszechne - około 80% mężczyzn i 40% kobiet doświadcza go w pewnym momencie...

Czytaj dalej

Czy jestem dobrym kandydatem do liposukcji?

Nikt nie lubi patrzeć w lustro i widzieć wiszący wokół tłuszcz. Możesz diety i ćwiczenia każdego dnia, ale...

Czytaj dalej