Metoda 4 Dermabrazja dla usuwania tatuażu

Tatuaże to zazwyczaj relatywnie niewielkie rysunki, które wykonuje się poprzez wpuszczenie odpowiedniego barwnika pod skórę. Mogą one pełnić funkcję symboliczną, czy też manifestować przekonania lub przynależność do danej grupy społecznej. Zdecydowanie najczęściej jednak dzisiaj są one po prostu zwyczajnymi ozdobami. Oczywiście, zwiększanie się liczby osób, które posiadają tatuaże wiąże się z ogromnym zapotrzebowaniem na to, by je usuwać.

Nie jest to zadanie łatwe. Wymaga przeprowadzenia skomplikowanych, bolesnych i czasami naprawdę bardzo kosztownych zabiegów, co warto mieć na uwadze. Poza tym, jeden zabieg nie zawsze jest wystarczający, Bywa, że trzeba je przeprowadzać w odpowiednich seriach. Naturalnie, usuwanie tatuaży może być przeprowadzane tylko i wyłącznie przez profesjonalistów, lekarzy, kosmetologów lub chirurgów. Zdarza się również, że niezbędna jest pomoc dermatologa, ponieważ pacjent wykazuje reakcję alergiczną na zastosowany barwnik. Jednym ze sposobów na pozbycie się niechcianego tatuażu jest tak zwana dermabrazja.

dermabrazjaSam zabieg bazuje na złuszczaniu naskórka, metodami chemicznymi lub mechanicznymi. Ostatecznie, owo złuszczanie ma dosięgnąć do poziomu, na jakim istnieje barwnik w skórze. Dermabrazja jednak nie może być zastosowana w każdym przypadku, jedynie u tych pacjentów, u których barwnik został wstrzyknięty bardzo płytko. Zazwyczaj bowiem znajduje się on nie w naskórku, który można „zetrzeć”, ale w skórze właściwej. W takich przypadkach zastosowanie dermabrazji mija się z celem, ponieważ naruszenie tych warstw zaowocowałoby bardzo szpecącymi, a co najważniejsze, również niezwykle bolesnymi bliznami. W dermabrazji ranki, które powstają, są bardzo podobne do zwyczajnych otarć. Generalnie jednak nie poleca się tego sposobu, ponieważ zazwyczaj nie przynosi stosownych rezultatów.

 
Tagi: barwnik, ponieważ, zazwyczaj
 

Zobacz także

Kluczowe korzyści z odbudowy włosów za pomocą PRP

Wypadanie włosów jest zaskakująco powszechne - około 80% mężczyzn i 40% kobiet doświadcza go w pewnym momencie...

Czytaj dalej

Czy jestem dobrym kandydatem do liposukcji?

Nikt nie lubi patrzeć w lustro i widzieć wiszący wokół tłuszcz. Możesz diety i ćwiczenia każdego dnia, ale...

Czytaj dalej