Metoda 6 - Salabrazja

Tworzenie tatuaży sięga już do czasów głębokiej starożytności. Okazuje się jednak, że nie tylko ich wykonywanie było wówczas popularne, ale także samo usuwanie. Na przestrzeni wieków powstało wiele sposobów pozbywania się niewielkich rysunków z ciała. Jedną z pierwszych była tak zwana salabrazja. Bazuje ona na chlorku sodu, jaki każda osoba zna pod postacią zwyczajnej, będącej w powszechnym użyciu, soli kuchennej.

Metoda salabrazji została użyta po raz pierwszy już w szóstym wieku przed naszą erą. Zastosował ją Aetius, lekarz mieszkający na terenie ówczesnej Hellady, a więc Grecji. Dzisiaj taka metoda nie jest już praktycznie wykorzystywana. To domena tych osób, które niechcianych tatuaży niestety próbują się pozbyć w zaciszu własnego domu. Zastosowania salabrazji jest bardzo proste i polega na wcieraniu soli w skórę. Trzeba to robić bardzo mocno, ponieważ pod wpływem soli, skóra traci barwnik, zarówno naturalny, jak i ten sztuczny pochodzący z tatuażu.

Można dzięki soli usunąć jedynie te rysunki, które są dość jasne, a barwnik nie został wprowadzony zbyt głęboko. Tatuaże, które są ciemne nie są możliwe do usunięcia w ten sposób. Warto pamiętać, że jest to bardzo ryzykowna alternatywa i w praktycznie osiemdziesięciu przypadków osoba, która ją wykorzystuje boryka się ze szpecącymi bliznami. U ponad połowy osób następują trwałe odbarwienia. Z tego względu, metoda nie jest w ogóle wykorzystywana w medycynie.

 
Tagi: barwnik, metoda, salabrazji, soli
 

Zobacz także

Kluczowe korzyści z odbudowy włosów za pomocą PRP

Wypadanie włosów jest zaskakująco powszechne - około 80% mężczyzn i 40% kobiet doświadcza go w pewnym momencie...

Czytaj dalej

Czy jestem dobrym kandydatem do liposukcji?

Nikt nie lubi patrzeć w lustro i widzieć wiszący wokół tłuszcz. Możesz diety i ćwiczenia każdego dnia, ale...

Czytaj dalej