Metoda 8 Krem do tatuaży

tatuaz u kobietyNa przestrzeni lat powstało wiele metod polegających na usuwaniu tatuaży, mniej lub bardziej skutecznych. Jedną z nich jest tak zwany krem do tatuaży. Zabieg jest relatywnie prosty. Krem aplikuje się pod skórę pacjenta, za pomocą specjalnie do tego celu przeznaczonej strzykawki. Zadaniem kremu jest doprowadzenie do tego, że barwnik tatuażu ulegnie zdecydowanemu zmiękczeniu.

Następnie, organizm musi już radzić sobie sam. Inicjowane są bowiem procesy gojenia się. Krem wstępuje w proces z barwnikiem, dzięki któremu wiążą się w jedną całość. To sprawia, że barwnik jest transportowany na powierzchnię razem z kremem. Metoda jest bardzo bezpieczna, ponieważ rzadko powstają jakiekolwiek blizny czy przebarwienia. Dodatkowo, nie jest bolesna. Poza tym, cechuje się także skutecznością.

Krem do tatuażu zawiera w swoim składzie kwas salicylowy lub hhydrochinon. Wiele osób korzysta z metody wstrzykiwania kremu. Na skórze jakiekolwiek pozostałości po zabiegu widać dopiero po kilku dniach, ponieważ wówczas na miejscu tatuażu pojawia się strupek. Absolutnie nie można go samodzielnie usuwać. Trzeba czekać, aż odpadnie.

 
Tagi: barwnik, jedną, krem, tatuażu
 

Zobacz także

Jak pozbyć się toksyn z organizmu po świętach?

​ Kiedy zbliża się czas Świąt i Nowego Roku, to gospodynie nie mogą oprzeć się pokusie przygotowywania...

Czytaj dalej

Fotodepilacja – kiedy warto?

Fotodepilacja będzie stanowić doskonałą opcję, gdy ktoś ma problemy z owłosieniem. Jednak jest także wiele...

Czytaj dalej