Kluczowe korzyści z odbudowy włosów za pomocą PRP

Wypadanie włosów jest zaskakująco powszechne - około 80% mężczyzn i 40% kobiet doświadcza go w pewnym momencie swojego życia. Niektórzy mężczyźni zaczynają zauważać wyraźnie przerzedzające się włosy już w wieku 20 lat, podczas gdy u kobiet widoczne przerzedzenie włosów pojawia się zazwyczaj dopiero po 50 roku życia. Przerzedzenie włosów nie powoduje żadnych problemów zdrowotnych, ale może być bardzo niepokojące i znacznie pogorszyć jakość życia. Obecnie dostępna jest metoda odbudowy włosów za pomocą osocza bogatopłytkowego (PRP). Główne korzyści wynikające z zastosowania PRP to:

Minimalnie inwazyjna

W przeciwieństwie do przeszczepu włosów, który wymaga dość skomplikowanej i długotrwałej procedury chirurgicznej, zabieg uzupełniania włosów PRP jest minimalnie inwazyjny, szybki i łatwy. W pierwszej kolejności pacjentowi pobiera się normalną próbkę krwi z żyły ramienia, a następnie, podczas gdy pacjent czeka w klinice, PRP jest przygotowywane w prostym zabiegu w gabinecie, który trwa tylko około 15 minut. Następnie, przy użyciu maleńkiej igły, PRP jest wstrzykiwane w wiele miejsc na skórze głowy. Nie jest wymagany czas przestoju ani okres rekonwalescencji.

Wygodna strona

Minoxidil jest w pewnym stopniu skuteczny w odrastaniu włosów u większości ludzi, ale musi być stosowany dwa razy dziennie, każdego dnia przez całe życie. Może to być dość uciążliwe i niewygodne. Istnieją również pewne leki doustne dostępne dla mężczyzn, które mogą zatrzymać, a czasem odwrócić łysienie typu męskiego, ale te znowu muszą być podejmowane każdego dnia przez całe życie i wymagają rocznej podróży do lekarza, aby uzyskać receptę i regularne wycieczki do apteki, aby wypełnić receptę, co może być bardzo niewygodne. Odbudowa włosów za pomocą PRP wymaga tylko trzech zabiegów wstępnych w miesięcznych odstępach, aby przywrócić włosy; później konieczny jest tylko jeden roczny zabieg podtrzymujący.

Skuteczna strona

Większość przypadków utraty włosów - ale nie wszystkie - jest spowodowana łysieniem androgenowym, powszechnie znanym jako łysienie typu męskiego, chociaż dotyka ono również wielu kobiet. Jak wspomniano powyżej, minoksydyl może być stosowany w leczeniu łysienia androgenowego zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, i choć wykazuje pewną skuteczność, nie jest cudownym lekiem. PRP jest w stanie przywrócić włosy zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, niezależnie od przyczyny utraty włosów; każdy stan przerzedzenia włosów leczony do tej pory zareagował całkiem dobrze na odbudowę włosów PRP.

Całkowicie naturalny

PRP jest pozyskiwane z własnej krwi pacjenta i działa poprzez wyzwalanie naturalnych procesów gojenia i odmładzania skóry głowy pacjenta. Podczas tego zabiegu odbudowy włosów, pacjent nie jest narażony na działanie żadnych substancji chemicznych i nie przechodzi żadnych inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. PRP po prostu uwalnia własne, potężne zdolności lecznicze organizmu.

 

Zobacz także

8 powodów, dla których warto nosić filtr przeciwsłoneczny

Lato oznacza dni spędzane na świeżym powietrzu, w promieniach słońca i w gronie rodziny i przyjaciół. Jednak te...

Czytaj dalej

5 powodów, dla których warto rozważyć usunięcie tatuażu

W tamtym czasie był to świetny pomysł. Być może zastanawiałeś się nad tym tatuażem lub zrobiłeś go pod...

Czytaj dalej