Różnica między odmładzaniem a resurfacingiem skóry

Osoby korzystające z zabiegów kosmetycznych spotykają się z terminami takimi jak "odmładzanie skóry" i "resurfacing skóry". Mimo że niektórzy używają tych terminów, nie można ich stosować zamiennie. Odmładzanie skóry obejmuje wszystko, co sprawia, że wyglądasz lepiej. Z drugiej strony, resurfacing skóry to zabieg lub procedura, którą dermatolog przeprowadza w celu nadania skórze odmłodzonego wyglądu.

Na czym polega odmładzanie skóry?

Podczas zabiegu odmładzania skóry w Covina można zastosować różne techniki resurfacingu. Istnieje wiele strategii odmładzania, z niektórymi możemy pomóc, a z niektórymi możesz poradzić sobie sama, ponieważ odmładzanie skóry odnosi się do wszystkiego, co pomaga poprawić wygląd Twojej skóry. Produkty do wstrzykiwania, takie jak Botox i Juvederm oraz różne wypełniacze dermalne, należą do tej kategorii.

Można także wypróbować produkty stosowane miejscowo, takie jak retinol. Istnieje nawet serum z witaminą C, które może okazać się pomocne. Jednak nawyki zdrowego stylu życia mogą odmłodzić Twoją skórę równie skutecznie, a nawet bardziej. Ograniczenie ekspozycji na słońce to najważniejsza zmiana stylu życia, która może pomóc. Nawet codzienne stosowanie kremów z niskim filtrem SPF może zmniejszyć ekspozycję na promieniowanie ultrafioletowe na tyle, by chronić skórę, jej geny i komórki. To samo dotyczy opalania się czy uprawiania sportów na świeżym powietrzu.

Ekspozycja na słońce powoduje szybsze starzenie się skóry. Pomóc w tym mogą krem z filtrem przeciwsłonecznym, odzież ochronna, antyoksydanty, retinol stosowany miejscowo oraz unikanie oparzeń słonecznych. Inne sposoby ochrony skóry to unikanie solarium, które emituje bardzo szkodliwe promienie UVA, oraz zdrowa dieta. Pokarmy bogate w przeciwutleniacze szczególnie dobrze wpływają na odżywienie i zdrowie skóry.

Resurfacing skóry

Resurfacing, będący rodzajem odmładzania skóry, polega na fizycznym usuwaniu warstw komórek i zanieczyszczeń skóry. Niektóre zabiegi kosmetyczne koncentrują się na powierzchni skóry, podczas gdy inne sięgają głębiej, co może wymagać dłuższego czasu rekonwalescencji i wiązać się z większym ryzykiem. Wykorzystują one naturalny proces zwany łuszczeniem, czyli zrzucaniem najbardziej zewnętrznej warstwy skóry:

  • Peelingi chemiczne: Kwas, taki jak kwas glikolowy, jest stosowany do złuszczania wierzchnich warstw skóry. Stosuje się go w gabinecie dermatologicznym w ciągu ośmiu do dziesięciu zabiegów, z których każdy odbywa się kilka tygodni po ostatnim. Chociaż nie leczy głębokich zmarszczek, peeling chemiczny może zmniejszyć drobne zmarszczki i przebarwienia. Zabiegi nie wymagają czasu rekonwalescencji.
  • Resurfacing laserowy: Dermatolog może regulować intensywność i głębokość zabiegu laserowego, aby kontrolować ilość skóry do usunięcia. Zazwyczaj stosuje się znieczulenie w celu zwiększenia komfortu. Lżejsze zabiegi mogą być często wybierane zamiast jednego głębszego, a laserowy resurfacing skóry może trwale zredukować drobne linie, umiarkowanie głębokie zmarszczki i nadmiar pigmentu. Aby utrzymać dobry wygląd skóry, należy unikać ekspozycji na słońce i stosować produkty do pielęgnacji skóry zalecone przez dermatologa.
  • Mikrodermabrazja: Kryształki tlenku glinu, diamenty lub inne materiały ścierne są wykorzystywane do pewnego rodzaju piaskowania skóry. Cząstki stałe są następnie odkurzane. Zabiegi są często wykonywane w serii od pięciu do dziesięciu, w odstępie do dwóch tygodni. Czasami mikrodermabrazję stosuje się w połączeniu z peelingiem chemicznym, aby uzyskać bardziej skuteczne rezultaty.

Najskuteczniejsza metoda

Skonsultuj z dermatologiem, która metoda jest dla Ciebie najodpowiedniejsza. Najlepszy zabieg zależy od rodzaju skóry, jej kolorytu i pożądanych rezultatów. Laser & Dermatology Institute oferuje wiele rodzajów usług odmładzania skóry w południowej Kalifornii. Można nas znaleźć w naszej głównej siedzibie w Covina. Jeśli szukasz najlepszego dermatologa w Covina i chcesz poprawić stan swojej skóry, zarezerwuj wizytę już dziś, dzwoniąc pod numer 866-809-1102 lub korzystając z naszego internetowego harmonogramu.

 

Zobacz także

8 powodów, dla których warto nosić filtr przeciwsłoneczny

Lato oznacza dni spędzane na świeżym powietrzu, w promieniach słońca i w gronie rodziny i przyjaciół. Jednak te...

Czytaj dalej

5 powodów, dla których warto rozważyć usunięcie tatuażu

W tamtym czasie był to świetny pomysł. Być może zastanawiałeś się nad tym tatuażem lub zrobiłeś go pod...

Czytaj dalej