Czy zmarszczki są nieuniknione? Jak słońce może powodować przedwczesne starzenie się.

Odpowiedź, oczywiście, brzmi tak! Zmarszczki są nieuniknione. Wraz z wiekiem następuje nieuniknione pogorszenie jakości naszej skóry.

A jednak...
Wszyscy znamy ludzi, którzy wyglądają dużo młodziej niż ich lata. Więc jak to jest, że wydają się być w stanie powstrzymać czas?

W trakcie kolejnych blogów będziemy badać czynniki wpływające na proces starzenia się, w tym słońce, genetykę, dietę i styl życia, aby oddzielić fakty od fikcji i przejąć kontrolę nad rzeczami, na które można wpłynąć i przestać się martwić o rzeczy, których nie można!

Uszkodzenia spowodowane przez słońce

Ponieważ cieszymy się późnym, letnim słońcem, wszyscy możemy odnosić się do radości z leniwych dni w ogrodzie, ale nie ma ucieczki od tego faktu.

SŁOŃCE POWODUJE ZMARSZCZKI

Jeśli masz co do tego jakiekolwiek wątpliwości, spójrz na to zdjęcie kierowcy ciężarówki i pogorszenie stanu skóry spowodowane przez słońce po jednej stronie twarzy...

Co więc powinniśmy zrobić, aby zminimalizować szkodliwe działanie promieni słonecznych?

Te wskazówki nie będą dla Ciebie nowością, ale czasami wszyscy możemy skorzystać z przypomnienia.

  1. Unikaj słońca, gdy jest ono najsilniejsze. Za starym porzekadłem kryje się jakaś nauka: "Tylko szalone psy i Anglicy wychodzą na słońce w południe"!
  2. Noś kapelusz z szerokim rondem, żeby chronić twarz. To wszystko jest wściekłość, więc masz dodatkową korzyść z tego, że możesz wygłosić odważne oświadczenie o modzie, odrywając się od tych brzydkich zmarszczek.
  3. Stosuj dobrej jakości filtr przeciwsłoneczny z minimalnym filtrem SPF 30. Nie wszystkie filtry przeciwsłoneczne są jednakowe, więc upewnij się, że wybierzesz taki, który chroni przed promieniami UVA i UVB. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że wskaźnik SPF odnosi się tylko do promieni UVB, a dla UVA istnieje osobny system klasyfikacji. Podczas gdy promienie UVB są tymi, które powodują oparzenia słoneczne, promienie UVA przenikają głębiej i są odpowiedzialne za efekt starzenia się słońca. Stopień ochrony UVA oznaczany jest przez system gwiazdek (1-5) lub przez UVA otoczony okręgiem.
  4. Fałszywe! Fałszywe produkty do opalania w ciągu ostatnich kilku lat nabrały rozpędu, więc teraz możesz cieszyć się wspaniałym złotym blaskiem bez żadnych uszkodzeń skóry!

Oczywiście, spojrzenie z tyłu to wspaniała rzecz, więc co zrobisz, jeśli już doznałeś jakichś uszkodzeń spowodowanych przez słońce?

Odwiedź klinikę kosmetyczną prowadzoną przez lekarza, w której oferuje on szeroką gamę produktów i zabiegów przeciwdziałających oznakom starzenia się skóry, niezależnie od przyczyny.

Jednym ze szczególnie popularnych obecnie produktów jest Profhilo, który jest bardzo skuteczny przy ponownym nawilżaniu skóry po zbyt dużej ekspozycji na słońce.

 

Zobacz także

Kluczowe korzyści z odbudowy włosów za pomocą PRP

Wypadanie włosów jest zaskakująco powszechne - około 80% mężczyzn i 40% kobiet doświadcza go w pewnym momencie...

Czytaj dalej

Czy jestem dobrym kandydatem do liposukcji?

Nikt nie lubi patrzeć w lustro i widzieć wiszący wokół tłuszcz. Możesz diety i ćwiczenia każdego dnia, ale...

Czytaj dalej