Jak usunąć tatuaż?

Tatuaże to bardzo modne ozdoby ciała. Sam termin jest zapożyczony z języka tahitańskiego i powstał z przekształcenia słowa „tatu”. Na język polski można je dosłownie przetłumaczyć, jako „oznaczać coś”. Po raz pierwszy same tatuaże, czyli specjalne rysunki na skórze, zostały zaobserwowane już w starożytnym imperium Egiptu. Na przestrzeni wieków tatuaże się rozwijały, wykonywało je coraz więcej osób. Unowocześniano nie tylko metody robienia rysunków, ale ale również atrament, który w tym celu wykorzystywano.

Tatuażu nie można się jednak łatwo pozbyć. Może tego dokonać tylko i wyłącznie specjalista. Im więcej tatuaży się wykonuje, tym więcej przeprowadza się również zabiegów zmierzających do usunięcia tej ozdoby. Jak w takim razie można się pozbyć tatuażu? Nie jest to zadanie łatwe. Zabiegi wykonywane są w gabinetach kosmetycznych, gabinetach tatuażu oraz medycyny estetycznej.

W przypadku tych osób, dla których tusz użyty do wykonania rysunku okazał się uczulający, konieczna jest pomoc specjalisty – dermatologa. Jeśli ma się w planach usunięcie tatuażu koniecznie trzeba się udać do fachowca. Wówczas ma się pewność, że zabieg nie będzie wiązał się z jakimkolwiek niebezpieczeństwem. Poza tym, trzeba się również przygotować na to, że niestety, ale tatuaż nigdy nie zniknie całkowicie, bez jakiegokolwiek śladu.

Najczęściej, w usuwaniu rysunków na skórze wykorzystuje się laser. Konieczne jest powtarzanie zabiegów kilka razy, w odpowiednich odstępach czasu. Niestety, jest to dość bolesne, zwłaszcza jeśli tatuaż jest rozległy. Można również zdecydować się na zastosowanie silnych peelingów. Popularne są również metody operacyjne usuwania tatuaży. Absolutnie nie należy podejmować podobnych prób samodzielnie. Profesjonalista, który ma ostatecznie usuwać tatuaż skupia się przede wszystkim na barwniku, który został zastosowany do wykonaniu rysunku, a przede wszystkim jak wiele go wykorzystano i jaka była jego gęstość. Poza tym, ogromne znaczenie ma również to, jak głęboko wniknął w skórę oraz jej stan. Trzeba się jednak przygotować na to, że jeden zabieg prawie nigdy nie wystarcza dla całkowitego pozbycia się tatuażu.

 
Tagi: można, tatuaże, tatuażu, trzeba, więcej
 

Zobacz także

8 powodów, dla których warto nosić filtr przeciwsłoneczny

Lato oznacza dni spędzane na świeżym powietrzu, w promieniach słońca i w gronie rodziny i przyjaciół. Jednak te...

Czytaj dalej

5 powodów, dla których warto rozważyć usunięcie tatuażu

W tamtym czasie był to świetny pomysł. Być może zastanawiałeś się nad tym tatuażem lub zrobiłeś go pod...

Czytaj dalej