Laser frakcyjny Palomar

Laser frakcyjny opracowany przez firmę Palomar okazał się jednym z tych rozwiązań, o których można mówić, że zrewolucjonizowały zabiegi związane z medycyną estetyczna. To właśnie dzięki niemu znacznie wzrosła skuteczność zabiegów, okazało się przy tym, że możliwe jest wyeliminowanie okresu rekonwalescencji. Przełomowe stało się przede wszystkim opracowanie rozwiązania pozwalającego wiązkom lasera frakcyjnego na wnikanie w skórę z wyjątkową precyzją i koagulowanie naskórka bez potrzeby naruszania jego warstwy rogowej.

efekt lasera palomarRozwiązanie tego rodzaju okazało się mieć zresztą jeszcze jeden atut, pozwoliło bowiem na zapoczątkowanie w pełni naturalnego procesu gojenia i regeneracji, co skutkuje szybkim przyrostem nowej tkanki. O technologicznych wyżynach firmy Palomar można mówić przede wszystkim w odniesieniu do lasera frakcyjnego LUX 500 wyposażonego w głowicę 1540. Laser ten poddany został imponującej liczbie badań klinicznych i jako pierwszy w świecie otrzymał prestiżowy certyfikat FDA potwierdzający skuteczność eliminowania rozstępów z jego wykorzystaniem. W tym przypadku o trwałości i efektywności rezultatów możemy mówić przede wszystkim dzięki głębokiej penetracji typowej dla tego lasera. Dzięki nowoczesnej głowicy mikrowiązki laserowe mogą frakcjonować skórę znacznie głębiej niż miało to miejsce do tej pory, mówimy bowiem o głębokości powyżej 1 mm. Nie pozostaje to bez znaczenia, im bowiem głębsze są kolumny, tym większa jest też ilość nowej tkanki.

klinikamurano.com

Zdolność mikrowiązek do głębokiej penetracji i wysoka koncentracja mocy, która je charakteryzuje sprawiają, że głowica nie tylko jest skuteczna, ale również przyczynia się do trwałej regeneracji skóry. Mówiąc o jej niespotykanych właściwościach warto wspomnieć i o tym, że zminimalizowana została liczba powtarzanych przyłożeń głowicy, a sam laser charakteryzuje się równomierną penetracją wiązek, co daje mu przewagę nad innymi urządzeniami tego typu nawet, jeśli ich właściwości miałyby charakteryzować się zbliżonym charakterem.

Osoby, które analizują właściwości tego lasera frakcyjnego podkreślają również, że zabiegi z jego wykorzystaniem nie tylko są bezbolesne, ale również nie wymagają stosowania znieczulenia miejscowego. Wpływa to nie tylko na ich prostotę, ale również na szybkość i wygodę. O oszczędności czasu można mówić zresztą nie tylko w kontekście samego zabiegu, ale również w odniesieniu do okresu rekonwalescencji i powrotu do codziennych obowiązków. Laser Lux 1540 spełnia tego rodzaju oczekiwania pacjentów przede wszystkim dlatego, że w czasie jednego impulsu w głąb skóry wnika nie jedna, ale kilka mikrowiązek. W rezultacie pacjent nie musi obawiać się nie tylko naruszenia warstwy rogowej, ale również wyglądających mało estetycznie strupków. Mówiąc o nowoczesnym laserze frakcyjnym wypada wspomnieć również o wielości jego zastosowań.

Sprawdza się on między innymi wówczas, gdy pacjentom zależy na minimalizowaniu zmarszczek, wypłycaniu bruzd, napinaniu i zagęszczaniu skóry, redukcji blizn pooperacyjnych i potrądzikowych, redukcji rozstępów, fotoodmładzaniu, a także likwidacji melasmy. Tej ostatniej właściwości lasera warto zresztą poświęcić nieco więcej uwagi. Melasma to rodzaj przebarwienia przyjmującego postać nieregularnych plam o brązowym zabarwieniu. Najczęściej pojawia się u kobiet, które ukończyły trzydziesty rok życia. Przyczyny jej pojawiania się nie są w pełni znane, choć przypuszcza się, że pewną rolę odgrywają w tym przypadku uwarunkowania genetyczne. Mówiąc o przyczynach melasmy zwraca się również uwagę na zaburzenia hormonalne, stosowanie antykoncepcji hormonalnej, negatywny wpływ promieni słonecznych oraz ciążę. Już 2 lub 3 zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego z głowicą Lux 1540 przyczynia się do likwidacji istniejących przebarwień, laser okazuje się przy tym nie mniej skuteczny i wówczas, gdy przedmiotem naszej troski są blizny potrądzikowe.

Choć sam trądzik jest problemem nawet 80 procent nastolatków, w zdecydowanej większości przypadków nie pozostawia widocznych śladów w dorosłym życiu. Niestety, istnieją wyjątki od tej reguły, a blizny potrądzikowe są nie tylko problemem estetycznym. Bardzo często obniżają również ocenę własnych możliwości i pewność siebie, warto więc dołożyć starań, aby się ich pozbyć. Laser frakcyjny jest w tym przypadku stosowany do koagulacji tkanki bliznowatej. Urządzenie stymuluje i inicjuje tworzenie nowej, zdrowej tkanki, a zabieg jest nie tylko bezbolesny, ale również stosowany w odniesieniu do wszystkich rodzajów skóry. Co wcale nie mniej istotne, laser frakcyjny może być wykorzystywany również do eliminowania innych rodzajów blizn, w tym i blizn pooperacyjnych, zabieg może być zaś wykonywany nawet dzień po zdjęciu szwów. Warto wspomnieć o tym, że w przypadku urządzenia z głowicą Lux 1540 mamy do czynienia z laserem nieablacyjnym.

Oznacza to, że nie pozostawia on ani widocznych śladów swojej obecności, ani strupków. Może być on stosowany przy tym zarówno do eliminowania drobnych zmarszczek, jak i rozstępów za każdym razem przynosząc jednakowo satysfakcjonujące rezultaty.

 

Zobacz także

Kluczowe korzyści z odbudowy włosów za pomocą PRP

Wypadanie włosów jest zaskakująco powszechne - około 80% mężczyzn i 40% kobiet doświadcza go w pewnym momencie...

Czytaj dalej

Czy jestem dobrym kandydatem do liposukcji?

Nikt nie lubi patrzeć w lustro i widzieć wiszący wokół tłuszcz. Możesz diety i ćwiczenia każdego dnia, ale...

Czytaj dalej