Laser frakcyjny

Obecnie, na rynku istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju zabiegi upiększające, co zresztą sprawia, że ich wybór na rynku jest coraz bardziej szeroki, zwłaszcza jeśli odbywają się one z wykorzystaniem modnego dzisiaj lasera. Najlepiej, jeśli zabiegi tego rodzaju wykonuje się po lecie, czyli jesienią oraz zimą. Skóra bowiem później jest wrażliwa na promieniowanie UV, nie można się opalać.

Okazuje się, że laser frakcyjny CO2 jest w stanie zdziałać cuda i sprawić, że wygląd kobiety odmłodnieje nawet o kilka lat. Jest to dzisiaj jeden z najbardziej popularnych i skutecznych sposobów na oszukanie metryki. Co sprawia, że ten rodzaj lasera daje tak spektakularne wyniki? Laser różni się nieco od innych metod tego rodzaju. Wręcz przeciwnie, emituje w jej głąb określony rodzaj światła. Ono z kolei jest w komórkach absorbowane przez znajdującą się tam wodę. Następnym krokiem jest podgrzanie komórkowej wody, co w ostatecznym rozrachunku prowadzi do uszkodzenia komórek.

Nie jest to jednak dla skóry niebezpieczne, wręcz przeciwnie, sprawia, że skóra samodzielnie uaktywnia procesy, które prowadzą do naprawy powstałych uszkodzeń. Następuje wzmożona produkcja niezbędnego dla odbudowy kolagenu, co sprawia, że skóra prezentuje się o wiele bardziej atrakcyjnie. Po okresie rekonwalescencji można zauważyć, że dzięki zabiegom skóra jest zdecydowanie bardziej napięta. Utrata jędrności skóry jest wynikiem zaniku kolagenu. Szacuje się, że każdego roku traci się około jeden procent kolagenu, który znajduje się w skórze, co jest nierozerwanie związane z procesami starzeniowymi. Zastosowanie lasera frakcyjnego CO2 jest dzisiaj powszechnym zabiegiem, którego efektem jest pobudzenie naturalnych zdolności ludzkiej skóry.

Takie zabiegi są całkowicie bezpieczne, wiążą się jedynie z niewielkimi dolegliwościami fizycznymi, jednak po krótkim czasie wszystko wraca całkowicie do normy. Nie trzeba się więc obawiać jakichkolwiek skutków ubocznych. Laser obecnie należy do najbardziej popularnych zabiegów odmładzających.

 
Tagi: bardziej, kolagenu, lasera, skóra, sprawia
 

Zobacz także

Kluczowe korzyści z odbudowy włosów za pomocą PRP

Wypadanie włosów jest zaskakująco powszechne - około 80% mężczyzn i 40% kobiet doświadcza go w pewnym momencie...

Czytaj dalej

Czy jestem dobrym kandydatem do liposukcji?

Nikt nie lubi patrzeć w lustro i widzieć wiszący wokół tłuszcz. Możesz diety i ćwiczenia każdego dnia, ale...

Czytaj dalej