Zabieg laserem fakrcyjnym CO2

laserObecnie laser frakcyjny CO2 należy do najbardziej popularnych i skutecznych sposobów odmładzania skóry, która z wiekiem traci kolagen, a co za tym idzie, staje się również coraz mniej jędrna i sprężysta. Jak w takim razie przeprowadzany jest zabieg z wykorzystaniem tego rodzaju lasera? Na czym dokładnie on polega? Pierwszym krokiem, absolutnie niezbędnym, ponieważ zabiegi laserowe nie należą do najbardziej przyjemnych, jest pokrycie twarzy, która jest głównym obszarem tego rodzaju zabiegów, specjalnym kremem, którego zadaniem jest znieczulenie. Dodatkowo, podczas zabiegu wykorzystuje się również chłodzenie. Może mieć ono nadmuchowy lub miejscowy charakter.

Najczęściej nadmuch jest stosowany również po zakończeniu zabiegu, by maksymalnie zredukować przykre dolegliwości fizyczne, które łączą się z zastosowaniem laserów frakcyjnych CO2. Ból jest relatywnie niewielki, dlatego nie trzeba się go obawiać. Trzeba jednak pamiętać, że po zabiegu twarz potrzebuje czasu by się całkowicie zagoić. Przez kilka dni skóra może przypominać zwyczajny papier ścierny, jednak dość szybko się regeneruje i staje się zdecydowanie bardziej wygładzona i odmłodzona. Laser daje naprawdę spektakularne efekty. Zazwyczaj lekarze zalecają pozostanie w domu jakiś czas po przeprowadzonym zabiegu.

Zaleca się, by był to okres rekonwalescencji trwający około tygodnia. W najbardziej skrajnych przypadkach jednak osoby, które poddawały się takiemu zabiegowi już następnego dnia podejmowały zwyczajną aktywność, również zawodową. Jeśli planuje się jedynie odświeżyć nieco swoją cerę, która jest zmęczona, wystarczy poddać się pojedynczemu zabiegowi. Jednak jeśli, oczekuje się, że laser spłyci zmarszczki, blizny czy pomoże w walce z niedoskonałościami, wówczas liczba zabiegów musi być większa. Zabiegi można wykonywać najwcześniej dwadzieścia osiem dni po poprzednim, ponieważ tyle właśnie regenerują się komórki.

Nie należy się od razu spodziewać wyników. Zazwyczaj, na zaobserwowanie pełnych rezultatów trzeba poczekać, czasami nawet trzy miesiące, ponieważ pełen czas regeneracji skóry to właśnie taki okres. Obecnie na rynku oferowane są zabiegi prowadzone dwoma rodzajami laserów: ablacyjnym i nieablacyjnym. Ten pierwszy jednak jest przez specjalistów oceniany jako skuteczniejszy. Szacuje się, że jeden zabieg laserem ablacyjnym to około trzech, czterech lub pięć zabiegów laserem nieablacyjnym. Oczywiście, wówczas koszty są zdecydowanie większe, nie mówiąc już o dyskomforcie, który odczuwa pacjent. Docelowo, zaleca się, by ewentualne zabiegi za pomocą tego rodzaju laserów zaczynać dopiero od dwudziestego piątego roku życia. Wówczas wystarczający okazuje się jeden zabieg w ciągu roku, który ma na celu jedynie delikatne odnowienie skóry.

Panie w przedziale wiekowym od trzydziestu pięciu do czterdziestu pięciu lat powinny zdecydować się na jeden silny zabieg w ciągu roku. Alternatywą mogą być dwa delikatniejsze zabiegi, które będzie dzieliła miesięczna przerwa. Starsze kobiety mogą decydować się nawet na trzy zabiegi rocznie. Bywa, że istnieje konieczność wykonania większej ich liczby. Wszystko zależy od indywidualnego stanu skóry danej osoby.

 

Zobacz także

8 powodów, dla których warto nosić filtr przeciwsłoneczny

Lato oznacza dni spędzane na świeżym powietrzu, w promieniach słońca i w gronie rodziny i przyjaciół. Jednak te...

Czytaj dalej

5 powodów, dla których warto rozważyć usunięcie tatuażu

W tamtym czasie był to świetny pomysł. Być może zastanawiałeś się nad tym tatuażem lub zrobiłeś go pod...

Czytaj dalej