Medycyna estetyczna w oczach Polaków

czym jest botoksNawet pół miliona Polaków rozważa możliwość poddania się w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy zabiegowi medycyny estetycznej. Sama wizyta może być finansowana na wiele sposobów, na pierwszy plan wysuwają się zaś środki bieżące i oszczędności. Okazuje się przy tym, że w liczbie tej znajdują się też osoby, które nie wykluczają zaciągnięcia w tym celu kredytu. Zjawisko to nie jest typowe jedynie dla mieszkańców naszego kraju, z podobnym trendem mamy bowiem od niedawna do czynienia na całym świecie. W roku 2013 wykonano ponad pięć milionów zabiegów, w czasie których wykorzystywana była toksyna botulinowa znana lepiej jako botoks, okazuje się przy tym, że nie był to jedyny zabieg cieszący się dużą popularnością.

Klienci salonów kosmetycznych decydowali się również na laserowe usuwanie owłosienia oraz nieinwazyjne odmładzanie twarzy. Światowe trendy możemy zaobserwować również w Polsce, gdzie również wykonuje się coraz więcej tych zabiegów, w czasie których stosowany jest botoks. 

www.dermesta.pl

Toksyna botulinowa nie cieszy się przy tym popularnością przez przypadek. Zabiegi z jej udziałem są nie tylko efektywne, ale również wyjątkowo bezpieczne, choć ten ostatni argument znajduje zastosowanie przede wszystkim wówczas, gdy ich wykonanie jest zadaniem dla specjalistów. Tu zresztą dochodzimy do kolejnego interesującego zjawiska.

Wraz z rozwojem rynku i powstawaniem nowych klinik rośnie też liczba pacjentów zainteresowanych poprawą swojego wyglądu. Tu pojawiają się zresztą pierwsze problemy, dążąc do zapewnienia jak najbardziej atrakcyjnego wyglądu często zapominamy bowiem, jak ważne jest sprawdzenie kompetencji i doświadczenia lekarza oraz jakości sprzętu wykorzystywanego w salonie kosmetycznym. Osoby, które we wspomnianej we wstępie ankiecie, zamierzają poprawić w najbliższym czasie urodę najczęściej pochodzą z regionów środkowo-zachodniej i północno-wschodniej Polski. Prawie dziewięćdziesiąt procent z nich to panie.

 

Zobacz także

Jak pozbyć się toksyn z organizmu po świętach?

​ Kiedy zbliża się czas Świąt i Nowego Roku, to gospodynie nie mogą oprzeć się pokusie przygotowywania...

Czytaj dalej

Fotodepilacja – kiedy warto?

Fotodepilacja będzie stanowić doskonałą opcję, gdy ktoś ma problemy z owłosieniem. Jednak jest także wiele...

Czytaj dalej