Fotodepilacja – kiedy warto?

zabieg fotodepilacji

Fotodepilacja będzie stanowić doskonałą opcję, gdy ktoś ma problemy z owłosieniem. Jednak jest także wiele innych powodów, dla których taki zabieg warto zastosować. Przede wszystkim obecnie takie zabiegi są już dużo tańsze i to również ma duże znaczenie. Zmienił się między innymi profil pacjenta idealnego a więc takiego, w przypadku którego zabieg depilacji będzie najbardziej skuteczny. Dawniej tyczyło się to wyłącznie osób, które mają ciemne włosy oraz jasną karnację. Jednak technika tak bardzo poszła do przodu, że obecnie już nie ma takiej potrzeby i praktycznie każdy typ pacjenta i włosów może być tutaj podstawą do przeprowadzenia zabiegu.

Niestety metoda nie będzie rozwiązaniem dokładnie każdego problemu z owłosieniem. Fotodepilacja nie pozwoli nam również na to, by poradzić sobie z meszkami na twarzy, na który często narzekają panie albo też z usuwaniem siwych włosów. To wynika z tego, że światło urządzeń, którymi takie zabiegi się realizuje działają na barwnik jaki się znajduje we włosach, a tego barwnika oczywiście nie ma we włosach siwych. Za pomocą takiego zabiegu trudno sobie poradzić z kobiecym problemem wąsika czy brody, ponieważ będzie to wynikało z zaburzeń hormonalnych. Czasami trudne do usuwania będą również włosy znajdujące się na przedramionach. Jednak w przypadku pozostałych kłopotów raczej powinno się to sprawdzić.

depilacja

Osoby, które chcą się poddać takiemu zabiegowi powinny dzień przed zabiegiem ogolić tradycyjną metodą miejsce depilacji. Skóra musi być czysta, nie może być niczym smarowana. Około 2-3 tygodnie przed zabiegiem nie będzie się można opalać. Tydzień przed zabiegiem nie będzie się wykonywać peelingu.

Natomiast już po zabiegu przez mniej więcej dwa tygodnie nie będzie można się opalać. Nie stosuje się również kosmetyków ani leków, które odpowiadają za złuszczenie skóry. Przez kilka dni nie powinno się również używać spirytusu, mydła, toników albo też innych kosmetyków na bazie alkoholu. Przez kilka dni po depilacji nie będzie można drażnić tego miejsca ręcznikiem czy gąbką. Nie powinno się wykonywać depilacji woskiem między takimi zabiegami.

Mamy również pewne przeciwwskazania do stosowania takiej depilacji. Przede wszystkim świeża opalenizna. Nie będzie można również mieć skóry, na której będzie samoopalacz. Trzeba unikać również depilacji woskiem. Przeciwwskazaniem jest również ciąża. Trzeba również brać pod uwagę kwestie związane z problemami skórnymi, jeśli takowe występują również nie będzie można takiego zabiegu stosować, ponieważ może dochodzić do podrażnień.

 

Zobacz także

Kluczowe korzyści z odbudowy włosów za pomocą PRP

Wypadanie włosów jest zaskakująco powszechne - około 80% mężczyzn i 40% kobiet doświadcza go w pewnym momencie...

Czytaj dalej

Czy jestem dobrym kandydatem do liposukcji?

Nikt nie lubi patrzeć w lustro i widzieć wiszący wokół tłuszcz. Możesz diety i ćwiczenia każdego dnia, ale...

Czytaj dalej